0
Četvrtak 13.08.2015.
19:17 >> 22:20h

Silna Voša nanela drugi poraz šampionu!

U derbiju petog kola Super lige Srbije, Vojvodina je na svom "Karađorđu" pobedila Partizan 3:2 (2:1) i nanela šampionu već drugi poraz u sezoni.

Tanjug
Mirko Ivanić, strelac prvog gola za "lale", igra u fantastičnoj formi na početku sezone

U sjajnom meču pred 10.000 gledalaca u Novom Sadu, igrači obe ekipe su malo vratili nadu u naš fudbal. Voša je pokazala da nije slučajno hit u kvalifikacijama za Ligu Evrope. S druge strane, crno-beli su sva tri gola primila posle velikih grešaka, pa će Zoran Milinković da ima "glavobolju" do utorka i meča sa BATE Borisovim, u prvom meču plej-ofa za Ligu šampoiona.

Već posle 14 minuta, "lale" su imale dva gola viška. Sjajni Ivanić i fenomenalni bombarder Stanisavljević doveli su domaće do velikih 2:0. U tim trenucima, Partizan je bio u nokdaunu, ali se krajem poluvremena vratio u život posle gola Oumarua. Nekada ljubimac navijača Vojvodine nije hteo da se raduje golu protiv bivšeg kluba.

Tanjug
Abubakar Oumaru postigao je dva gola protiv bivšeg kluba

U nastavku, takođe, sjajan fudbal. Šanse su bile na obe strane, a Ožegović u 62. minutu koristi novi kiks odbrane šampiona i donosi novu prednost od dva gola. Kada se činilo da je tu kraj, tako nije mislio Oumaru, koji je drugim golom na meču, posle slobodnog udarca Fabrisija, ponovo dao nadu crno-belima. Poslednjih 20-ak minua, Partizan je igrao sa igračem manje posle isključenja Brašanca, a bolje šanse za pogodak u finišu imala je Vojvodina, ali Paločević i Ivanić i nisu uspeli da dokusure Beograđane.

Partizanu ostaju brige, pet kola već dva poraza, ali je evidentno da su crno-beli mislima bili u Borisovu, dok je Vojvodina sjajno leto krunisala novim podvigom sa kojim je istakla ozbiljnu kandidaturu za titulu šampiona Srbije.

90+5. minut - Đurić je dobio crveni karton za Vojvodinu, ali nema više vremena. Vojvodina je pobedila u derbiju kola.
90+2. minut - Ninković je bio u šansi da izjednači, ali je Žakula zaustavio njegov šut.
86. minut - Kakva šansa za Paločevića, za 4:2, ali veliki promašaj veziste Voše. Promašaj Ivanića, dve velike šanse da domaći dokusure Partizan.
85. minut - Pokušaj Stanisavljevića, ali iznad gola.
83. minut - Nova prlika za Ožegovića, ali u poslednjem trenutku Balažic mu izbija loptu, samo korner za "lale".
78. minut - Opet Babović pokušava, bolje nego prošli put, ali je Žakula bio na pravom mestu.
75. minut - Dobar prodor Babovića, ali loš šut preko gol. Ostaje 3:2.
72. minut - Partizan nastavlja meč sa desetoricom, isključen je Darko Brašanac, zbog drugog žutog kartona.
70. minut - Igor Đurić je imao šansu za Vojvodinu, ali ostaje 3:2.

68. minut - GOOOL, Partizan smanjuje,opet Oumaru. Fabrsio je izveo slobodan udarac, Žakula samo odbio loptu, a na nju je naleteo nekadašnji igrač Vojvodine. Nova drama, 3:2.

62. minut - GOOOL, Ognjen Ožegović postiže gol za "lale". Nova greška odbrane Partizana. Treći gol u sezoni nekadašnjeg igrača Crvene zvezde.

58. minut - Darko Brašanac je izvukao deblji kraj posle duela sa Pankovim. Krvave glave je vezista Partizana. Šut Stanisavljevića, ali pored stative. Odličan fudbal u Novom Sadu.
55. minut - Pokušao je Ivanić šutem sa ivice šesnaesterca, ali je Živković odbranio njegov šut. S druige strane, Božinov je imao odličnu šansu, ali je Bugarin slabo reagovao.
52. minut - Pokušao je Živković iz slobodnoh udarca, ali nema promene rezultata.
51. minut - Bakljada "grobara" na istočnoj tribini "Karađorđa". Pritisak Partizana ne jenjava.
49. minut - Partizan postiže gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Pravilna odluka pomoćnika.
48. minut - Napadi Partizana na startu nastavka.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu.
45+4. minut - Pritisak crno-belih u finišu prvog poluvremena, ali nema promene rezultata. Na odmor, domaćin odlazi sa prednošću od 2:1.
42. minut - Brašanac i Jevtović su novi zaspisani igrači Partizana. Obojica dobili žute kartone zbog oštrih faulova.

39. minut - GOOOL, Partizan smanjuje, strelac Abubakar Oumaru posle kontre. Greška Novosađana, a nekadašnji igrač "lala" je precizan. Šampion se vraća u igru. Oumaru nije hteo da slavi gol protiv bivšeg kluba.

36. minut - Crno-beli nervozni, žute kartone dobili Fabrisio i Božinov.
35. minut - Nova bomba Stanisavljevića, ovaj put nije bio tako precizan kao u 14. minutu.
33. minut - Kapiten domaćina Nino Pekarić izlazi iz igre zbog povrede. Šansu dobija mladi Pankov.
31. minut - Andrija Živković pokušava glavom, ali nije to jača strana veziste crno-belih. Ostaje 2:0 za "lale".
30. minut - Crno-beli, zasad, bezopasni. Bez šanse, ideje...
26. minut - Nova opasna kontra "lala", ali je Ožegović bio u ofsajdu.
21. minut - Partizan se oporavio od šoka, napada, ali jalovo. Voša preti iz brzih kontri.
18. minut - Crno-beli napadaju, ali bez prilika za pulene Zorana Milinkovića.
16. minut - Babović pokušava iz slobodnog udarca da uzvrati, ali slabo, preko gola.

14. minut - GOOOL, Golčina Stanisavljevića iz slobodnog udarca. Partizan na kolenima, slaba intervencija golmana Živkovića.

12. minut - Vodeći gol je okuražio domaće, koji nastavljaju da kidišu na gol Partizana.

7. minut - GOOOL, Mirko Ivanić je doveo Vojvodinu u vođstvo. Grešku Fabrisija iskoristio je sjajni vezista "lala" i iz drugog pokušaja uspeo da zatrese mrežu gostiju. Imao je mnogo sreće Ivanić, koji blista ovog leta u dresu Novosađana.

5. minut - Domaćin je izveo dva uzastopna kornera, ali nije bilo opasnosti po gol Živkovića.
4. minut - Fudbaleri Partizana imaju više loptu u nogama u uvodnim trenucima susreta. Ivanić je dobro prošao po levoj strani, ali Balažic izbacuje loptu u korner. Voša preti iz kontri.
1. minut - Utakmica je počela.

VOJVODINA: Žakula, Vasilić, Pekarić (od 33. Pankov), Đurić, Nastić, Sekulić, Maksimović, Puškarić, Ivanić, Stanisavljević, Ožegović.

PARTIZAN: Živković, Vulićević, Fabrisio, Balažic, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, Živković, Oumaru i Božinov.