0
Subota 01.05.2010.
19:10

Partizanu bodovi iz Smedereva, Zvezda drži korak

U 27. kolu Jelen Super lige fudbaleri Partizana slavili su u Smederevu sa 2:0, Crvena zvezda i dalje drži korak ubedljivom pobedom nad Čukaričkim 4:0, Spartak je u Kruševcu bio bolji od Napredka sa 2:3, a Vojvodina je remizirala u Čačku protiv Borca 0:0.

Crno-beli su uspeli da dođu do važne pobede nad domaćim Smederevom od 2:0 i još malo se približe odbrani šampionske titule. U 20. minutu Smederevo je ostalo bez kapitena Atanackovića, pa je Partizan krenuo siloviti na gol domaćina. U 35. minutu je Moreiri poništen gol zbog ofsajda, a u finišu prvog poluvremena, Tomić je dobro šutirao, ali je najbolju šansu gostiju osujetio golman Smederevaca, Dejan Ranković.

Beograđani su do gola stigli početkom drugog poluvremena, a siguran sa penala u 50. minutu bio je Brazilac Kleo. Prethodno je Renan srušio Lomića u kaznenom prostoru. Samo deset minmuta kasnije Partizan je duplirao prednost golom Brane Ilića, koji je nakon kornera natrčao na odbijenu loptu i zabio u mrežu za, ispostavilo se kasnije, konačnih 0:2.

Partizan je i dalje ostao prvi na tabeli sa 69 bodova, jednim više od Crvene zvezde koja je kao domaćin ubedljivo savladala Čukarički rezultatom 4:0.

Sjajno veče imao je Aleksandar Jevtić, koji je sa tri gola, u 10, 29. i 45. minutu poneo epitet junaka utakmice. U listu strelaca upisao se i Milan Trifunović u 34. minutu.

Zvezda je dominirala tokom čitavog meča koji je odigran na praznoj Marakani, a svi pogoci postignuti su tokom prvom poluvremena, pa je susret brzo izgubio rezultatsku neizvesnost.

Spartak je u Kruševcu slistio Napredak sa 3:2 i tako ostao na samo bod zaostatka za trećeplasiranim OFK Beogradom koji je na Karaburmi pobedio Hajduk iz Kule sa 2:1. Fudbaleri BSK-a su trijumfom nad Metalcem rezultatom 1:3 izašli iz opasne zone pa bi Borčance mogli i naredne sezone da gledamo u eliti. Mladi radnik je jedim golom, a strelac je bio Luka, pobedio Javor iz Ivanjice.

Fudbaleri Borca i Vojvodine odigrali su premijerni meč 27. kola fudbalskog prvenstva Srbije bez golova.

Kojić doneo pobedu Radu

Fudbaleri Rada pobedili su u nedelju u Beogradu ekipu Jagodine rezultatom 1:0 u poslednjem meču 27. kola JSL.

Jedini gol na utakmici postigao je Kojić u poslednjim trenucima meča na Banjici.

Igrači oba tima čini se da su na kraju bili zadovoljni bodom, a pogotovo domaćini, koji su se u prvom poluvremenu više branili, dok je Vojvodina jalovo napadala. Čačani su u drugih 45 minuta uspeli da stvore i par prilika ali je na golu Novosađana siguran bio reprezentativni golman Brkić.

Najbolju priliku na meču domaćini su imali pred sam kraj meča kada je Boban Dmitrović odlično šutirao, ali je umesto mreže, pogodio prečku.

Vojvodina se sada okreće finalu kupa protiv Crvene zvezde, a Čačani su napravili veliki korak ka opstanku u eliti osvojivši 32. poen u šampionatu. Vojvodina je ostala na petoj poziciji sa četiri boda manje od četvrtoplasiranog Spartaka.