0
Sreda 20.05.2015.
20:15 >> 22:54h

Zvezdin đak srušio Partizan: Čukaričkom Kup Srbije!

Čukarički piše istoriju. Pre samo nekoliko godina bio je pred gašenjem, a sada je osvojio prvi trofej u istoriji. U finalu Kupa Srbije, "brđani" su pobedili Partizan 1:0. Gol odluke postiglo je Zvezdino dete Slavoljub Srnić u 39. minutu.

Tanjug
Slavoljub Srnić proslavlja gol Čukaričkog za prvi trofej u istoriji

Crno-beli su razočarali. Bili su favoriti da osvoje i drugi trofej, ali su izabranici Zorana Milinkovića podbacili. Jalovo, sporo, bezidejno su delovali fudbaleri Partizana, a podatak da su samo jednom uputuli šut na gol Stevanovića govori o igri srpskog šampiona. Jedine solidne šanse, crno-beli su imali u finišu, kada su Brašanac i Babović pokušali da donesu produžetak. Ostaje nejasno zašto nije igrao mladi Ivan Šaponjić?!

S druge strane, Čukarički je odigrao sjajno, imao nekoliko prilika preko raspoloženog Nikole Stojiljkovića, a jedan sjajan potez Srnića odlučio je pobednika. Poslednji zvižduk sudije Vlade Glođovića bio je znak da usledi veliko slavlje "brđana", koji su podelili radost sa malobrojnim navijačima.

Trener Partizana Zoran Milinković nije uspeo da postane peti stručnjak u istoriji kluba iz Humske koji se okitio duplom krunom. U poslednjim trenucima susreta, "grobari" su uzvikivali "Uprava napolje.

90+5. minut - Utakmica je završena. Čukarički je uzeo trofej!
90+3. minut - Babović pokušava atraktivno, ali tik pored stative.
90+1. minut - Brašanac je bio u prolici, ali je loše zahvatio loptu glavom.
82. minut - Partizan bez ideje u napadu.
78. minut - Kojić pada posle kontakta sa Stevanovićem, ali nema penala.

71. minut - Bakljada "grobara". Na terenu, artizan jalov, bez prave prilike.

70. minut - Sprema se i Partizanov džoker, Nikola Ninković. Izašao je Petar Grbić.
63. minut - Regan je napustio igru u timu Čukaričkog. Kojić je imao šansu, ali je njegov šut izblokiran.
61. minut - Nikola Stojiljković ponovo je imao dobru šansu, ali nema promene rezultata, i dalje 1:0 za Čukarički.
57. minut - Nemanja Kojić će dobiti prilliku u Partizanu. Milinković više nema šta da čeka, ubacuje klasičnog špica. Izašao je Saša Ilić.
54. minut - Novi pokušaj Drinčića, ali preko gola.
51. minut - Slobodan udarac za Partizan sa 25 metara. Dobra prilika za bombardera kluba iz Humske Nikolu Drinčića. Međutim, slab pokušaj veziste crno-belih.
46. minut - Vlado Glođović je dao znak da se meč nastavi.

45+1. minut - Čukarički bolji od šampiona, vodi 1:0 posle prvog poluvremena.

39. minut - GOOOL, Slavoljub Srnić dovodi Čukarički u vođstvo. Odlično se nekadašnji junior Zvezde snašao u šesnaestercu Partizana i lako matirao Živka Živkovića.

34. minut - Stefan Babović je šutirao sa 20-ak metara, ali pravo u Stevanovića. Crno-beli konkretniji u poslednjih nekoliko minuta.
33. minut - Andrija Živković, najbolji igrač Partizana u poslednje vreme, je pokušao iz daljine, ali slabijom desnom nogom. Nema opasnosti po Stevanovića.
29. minut - Žuti karton dobio je i Gregor Balažic, u ekipi Partizana.
23. minut - Nema golova na Marakani. Čukarički zasad bolji rival.

16. minut - Čukarički je imao sjajnu priliku, ali je Stojiljković pogodio stativu. Čuka konkretnija u napadu.

13. minut - Utakmica je prekinuta zbog silnih topovskih udara koji su bačeni na atletsku stazu. Posle pola minuta, meč je nastavljen.
9. minut - Prvi žuti karton dobija odbrambeni fudbaler Čukaričkog Brežančić, zbog grubog faula nad Andrijom Živkovićem.
4. minut - Bomba Igora Matića sa 30-ak metara, ali je Živko Živković bio na visini zadatka i odbio loptu u polje.
3. minut - Petar Grbić je pobegao odbrani Čukaričkog, ali nije uspeo da usposli saigrače.
1. minut - Utakmica je počela.
Skromna poseta na Marakani, samo oko 7.000 gledalaca.

ČUKARIČKI: Stevanović, Stojković, Rendulić, Ostojić, Brežančić,  Regan, D. Srnić, Matić, Bojić, S. Srnić, Stojiljković.

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski, Balažic, B. Ilič, Volkov, Brašanac, Drinčić, Babović, A. Živković, S. Ilić, Grbić.