0
Subota 24.04.2010.
15:52 >> 21:03h

Junajted s penala do pobede, Hal ispao

U mečevima 36. kola Premijer lige Mančester junajted je pobedio Totenhem sa 3:1 čime je ponovo preuzeo vrh tabele, a ekipe Vest Hema i Vulvsa obezbedile su opstanak, dok je Hal Siti porazom na domaćem terenu od Sanderlenda "overio" odlazak u Čempionšip.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Junajted je u vođstvo stigao u 58. minutu pogotkom Gigsa sa penala. Totenhem je izjednačio u 70. minutu golom Ledlija Kinga. Novo vođstvo Junajtedu doneo je Nani u 81. minutu, a konačan rezultat postavio je opet Rajan Gigs u 86. minutu iz penala. Za ekipu sa "Old Traforda" igrao je srpski reprezentativac Nemanja Vidić i kao i po običaju bio je sjajan u odbrani.

Prvo mesto na tabeli Premijer lige preuzeo je Mančester junajted sa 79 bodova, dok je Čelsi koji u nedelju igra sa Stoukom drugi sa 77, treći je Arsenal sa 71, a Totenhem je na četvrtoj poziciji sa 64.

Od ostalih nedeljin duela izdajamo poraz Hal Sitija na svom terenu od ekipe Sanderlenda rezultatom 0:1. Jedini pogodak na meču kojeg će se "tigrovi" sećati pošto ih je oterao u Čempionšip, postigao je Daren Bent u sedmom minutu.

Milijaš igrao, Vulvsi obezbedili opstanak

Pobedu vrednu opstanka zabeležio je Vest Hem i to na svom "Apton Parku" protiv Vigana 3:2, a igranje u najboljoj ligi Engleske i naredne sezone obezbedili su i Vulvsi, koji su kao domaćini odigrali nerešeno sa Blekburnom 1:1.

Gosti su vodili od 28. minuta golom štopera Rajana Nelsena, ali je po ulasku Nenada Milijaša u poslednjih pola sata igre, izjednačio Ebanks-Blejk u 81. minutu.

Bolton i Portsmut koji je već ispao, odigrali su na "Ribok" stadionu 2:2, a nerešeno je protekao i derbi kola u kojem su Arsenal i Mančester Siti odigrali bez golova.