Ponedeljak 16.09.2013.
09:30 >> 09:52h
mozzartsport.com A

Mitrović je novi kralj Brisela!

Doskorašnji napadač Partizana oduševio u prvom meču na stadionu Konstant van den Štok, stradao Mehelen (5:0), Milivojević igrao 56 minuta.

Oduševio navijače: Aleksandar Mitrović

Pre deset godina klicali su Jestrogol, sad pevaju - Mitrogol! Navijači Anderlehta dobili su novog ljubimca u liku Aleksandra Mitrovića. Srpski napadač se na fantastičan način predstavio publici na stadionu Konstant van den Štok, postigavši dva gola za ubedljiv trijumf kraljevskog kluba nad Mehelenom 5:0 (4:0).

Igru doskorašnjeg napadača Partizana euforično opisuju mediji u Belgiji, konstatujući da se telepatski razume sa Matijasom Suarezom. Nije ni čudo, pošto mu je Argentinac spremio oba gola i tako mu se odužio na jednom (od ukupno dva) proigravanja 1. septembra na gostovanju Zulte Varegemu. Mitrovićevo prezime zasvetlucalo je na semforu pre nego što je sekundara obrnula drugi krug, a zatim se sjajno okrenuo i iz prve ispalio precizan hitac iza leđa Bibaeva.

Ukupno 36 minuta trajala je rapsodija Aleksandra Mitrovića, a da od uraganskih napada Anderlehta u prvom delu nema spasa potvrdili su Suarez i Saša Klještan, posle pogodaka napadača za čijom odlaskom žali Vuk Rašović. Trener domaćeg sastava Žan van der Brom zamenio je Mitrovića u 71. minutu, kako bi publika mogla da ga pozdravi ovacijama, a aplauze za vrlo dobru partiju zaslužio je i drugi reprezentativac Srbije, Luka Milivojević (zamenjen u 56. minutu), koji je u prvom poluvremenu držao igru Anderlehta na sredini terena i pretio iz prekida.