Četvrtak 08.08.2013.
22:27 >> 23:06h
BETA A

Nije sve tako crno: Vojvodina samlela Bursu!

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se danas u baraž za plasman u Ligu Evropa, pošto su u gostima pobedili tursku Bursu sa 3:0, i tako slavili sa 5:2 ukupno u dva meča.

Opet pogodio mrežu: Abubakar Oumaru

Golove za Vojvodinu postigli su Abubakar Oumaru u 10, Stojan Vranješ u 29. i Andrija Kaluđerović u 83. minutu. U prvom meču, u Novom Sadu, bilo je 2:2.

Protivnik Vojvodine u baražu biće poznat posle sutrašnjeg žreba. Vojvodina je utakmicu u Bursi odigrala hrabro i zrelo, a iznenađenje je najavila već u 10. minutu. Vranješ je izveo korner, a Oumaru je bio na ivici peterca i glavom je poslao iza leđa Sebastijana Freja. Vojvodina se nije zatvorila posle gola, ali nije ni jurila, već je
igrala mirno. Bursa je prvo imala jednu priliku iz daljine i potom jednu iz blizine, ali je golman Novosađana Matej Delač sjajno reagovao oba puta.

U 29. minutu Oumaru je protrčao po levoj strani i dodao loptu Vranješu, koji ju je smestio u mržeu za 2:0 i velike glavobolje domaćinima. Bursa je u drugom poluvremenu krenula u opšti napad, ali bez uspeha. Domaći tim je najbolju priliku imao u 59. minutu, kada je Stanislav Šestak sa ivice peterca šutirao, ali je Delač samo malo skrenuo i lopta je pogodila prečku.

Bursa je stvarala još prilika, ali bez uspeha. Vojvodina je imala veliku šansu u 71. minutu, ali je Vranješ šutirao u Freja. Trener gostiju Marko Nikolić napravio je nekoliko izmena, a među njima je i uvođenje napadača Andrije Kaluđerovića umesto Oumarua. Kaluđerović je u 83. minutu iskoristio centaršut Nemanje Radoje i zatresao mrežu za konačni ishod meča i veliko slavlje Novosađana.

Bursaspor – Vojvodina 0:3 (0:2)

STRELCI: Abubakar 10, Vranješ 29, Kaluđerović 83. STADION: Bursa Ataturk.
GLEDALACA: 20.000. SUDIJA: Havijer Estrada (Španija).
BURSASPOR: Frej, Ozturk, Ozbajrakli, Teivo, Sivel, Činaz (od 36. Enes), Bataž, Jildirim, Šestak, Kiraz (od 70. Deniz), Pinto (od 46. Sanli).

VOJVODINA: Delač, Vulićević, Đurić, Trajković, Leković, Radoja, Poletanović (od 90 Nastić), Vranješ, Alivodić, Škuletić (od 61. Tumbasević), Oumaru (od 70. Kaluđerović).