0
Subota 27.02.2010.
15:42 >> 22:06h

Siti demolirao Čelsi na "Stamfordu Bridžu"

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u Londonu ekipu Čelsija rezultatom 4:2 u derbi meču 28. kola Premijer lige, Arsenal je u nadoknadi došao do pobede nad Stoukom 1:3, Portsmaut zabeležio trijumf bez značaja. "Tobdžije" sada imaju samo dva boda manje od drugoplasiranog Junajteda i tri od lidera Čelsija.

Domaći su na "Stamford Bridžu" poveli u 42. minutu pogotkom Lamparda, a izjednačio je Tevez u 45. minutu. Belami je 51. minutu povećao vođstvo Sitija na 2:1. Tevez je u 77. minutu iz penala povisio na 3:1, a Belami je u 88. minutu postigao četvrti gol za Siti. Konačan rezultat postavio je Frenk Lampard u 90. minutu iz penala.

Čelsi je meč završio sa devet igrača, pošto su crvene kartone zaradili Beleti i Balak. Beleti je isključen u 76, a Balak u 82. minutu nakon što je dobio drugi žuti.

Za ekipu iz Londona igrao je i srpski reprezentativac Branislav Ivanović, koji je zaradio žuti karton u 58. minutu.

Fudbaler Sitija Vejn Bridž odbio je da se rukuje sa kapitenom domaćih Džonom Terijem uoči početka današnje utakmice. To je prvi put da su se dvojica fudbalera srela licem u lice od kada su se u medijima pojavili navodi da je Teri imao ljubavnu vezu sa Bridžovom devojkom. On je ignorisao Terija, koji je želeo da se rukuje sa fudbalerom Sitija.

Navijači Čelsija zviždali su Bridžu, koji se rukovao sa ostalim igračima londonske ekipe. Bridž je igrao sa Terijem u Čelsiju pre nego što je prošle godine otišao u Mančester siti.

Već prežaljeni Portsmaut, koji je juče otišao pod stečaj, ostvario je pobedu na gostovanju Barnliju sa 1:2. Uprkos osvajanju bodova Pompeji su već viđeni u nižem rangu jer im je FA oduzela devet bodova.

Minimalnu pobedu ostvario je Birmingem protiv Vigana golom Mekfadena u 45. minutu iz penala, a istim rezultatom završen je meč na Ribok stadionu gde je Bolton golom Najta savladao Vulvse.

Hrabra ekipa Stouka poražena je od Arsenala u poslednjem meču dana, iako je igrala otvoreno na pobedu. Domaćin je najavio dobar rezultat na samom startu meča golom posle samo četiri minuta igre, kada je na centaršut dobro reagovao Deni Puh na drugoj stativi.

Arsenal je izjednačio u 32. minutu nakon centaršuta Fabregasa i gola Nikolasa Bentnera glavom, ali su "tobdžije" za pobedu morali da se namuče sve do poslednjih minuta utakmice. Domaći su prvo ostali bez isključenog Šokrosa, koji je na brutalan način faulirao Remzija, a još se ne zna da li je mladi fudbaler doživeo prelom noge.

Nakon dugačkog prekida Vengerovi momci su žestoko pritiskali, a to im se konačno isplatilo u 90. minutu posle nespretnog i slučajnog igranja rukom strelca Puha u šesnaestercu. Fabregas je uspeo da pošalje loptu sa bele tačke iza leđa Sorensena, a zatim je u sedam minuta dugom zaustavnom vremenu (zbog prekida kod crvenog kartona) posao završio Vermalen na asistenciju uvek spremnog kapitena, koji je lepo prosledio otpadak posle šuta Rosickog sa 25 metara.

Arsenal sada ima samo dva boda manje od drugoplasiranog Junajteda i tri od Čelsija i te tri ekipe će u narednih 10 kola voditi veliku borbu za titulu.