Subota 30.03.2013.
23:27
Vestionline, Beta A

Remi Reala i Barselone, Mesi oborio još jedan rekord

Fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno 1:1 sa Saragosom, dok je Bareslona remizirala u Vigu 2:2 sa Seltom u utakmicama 29. kola španske Primere.

Ove sezone dao gol svim ekipama Primere

Na utakmici u Vigu, Selta je u finišu protiv Barselone rezultatom 2:2, došla do vrlo bitnog boda u borbi za opstanak.

Naćo Insa u 38. doveo domaćina do prednosti, da bi samo pet minuta kasnije Kristijan Teljo izjednačio. Argentinac Lionel Mesi se na 19. uzastopnom meču upisao u listu strelaca i golom u 73. minutu doveo katalonski klub do prednosti, ali je Borha Ubina u 88. doneo bod Selti.

Lionel Mesi je večeras postigao 19. uzastopni gol protiv različitih timova u prvenstvenim utakmicama španske prve lige Primere, čime je oborio još jedan
rekord. Poslednja utakmica u španskom prvenstvu u kojoj je igrao Mesi a da
nije dao gol, bila je 3. novembra 2012. godine upravo protiv Selte.

Real Madrid nije uspeo da iskoristi remi Barselone, pošto su odigrali nerešeno protiv Saragose 1:1.

Domaća ekipa je došla do prednosti već u šestom minutu, a strelac je bio pozajmljeni igrač iz Barselone B Rodrigo Rodri Lozano. "Kraljevski klub" je do izjednačenja došao u 38. minutu preko Kristijana Ronalda.

Ranije danas, Malaga je kao gost slavila protiv Rajo Valjekana sa 3:1, dok se kasnije večeras igra meč između Levantea i Sevilje.

Barselona ubedljivo vodi u Primeri sa 75 bodova, dok je prvi pratioc Real sa 13 bodova zaostatka.