0
Nedelja 17.03.2013.
19:17

Čelsi bolji od Vest Hema, a Fulam od Totenhema

Na mečevima 30. kola engleske Premijer lige Čelsi je u gradskom derbiju pobedio Vest Hem sa 2:0, čime se ponovo popeo na treće mesto, Totenhem je neprijatno iznenadio porazom na "Vajt Hart Lejnu" od takođe gradskog rivala Fulama 0:1, dok je Vigan bio bolji od Njukasla sa 2:1.

Postigao 200. gol za Čelsi - Frenk Lampard

Fudbaleri Čelsija preuzeli su treće mesto na tabeli engleske Premijer lige, pošto su na "Stamford Brodžu" savladali ekipu gradskog rivala Vest Hema rezultatom 2:0.

Aktuelni prvak Evrope bio je bolji tokom celog meča i zasluženo je izborio 16. pobedu ove sezone. Susret je obeležio vodeći pogodak legende kluba Frenka Lamparda, koji je u 19. minutu postigao jubilarni 200. gol u dresu "plavaca", dok je Eden Azar golom u drugom poluvremenu samo potvrdio trijumf i osvajanje tri boda.

U malom londonskom derbiju Fulam je slavio minimalnim rezultatom na gostovanju Totenhemu, a strelac jedinog gola bio je Dimitar Berbatov u 52. minutu. Bugarski centarfor nije proslavio pogodak Totenhemu u kojem je započeo karijeru na Ostrvu.

Vigan je nakon dramatične završnice osvojio dragocene bodove u borbi za opstanak savladavši Njukasl sa 2:1 golom u 90. minutu. Najpre je Bosžur doveo Vigan u vođstvo u 19. minutu, a izjednačio je Santon u 71. Kad su svi mislili da je podela bodova neminovna Kone je u nadoknadi doneo trijumf ekipi sa JJB stadiona.