1
Četvrtak 21.02.2013.
23:28

LE: Liverpul pobedio i ispao, Čelsi se provukao, gol Matića

U večerašnjim utakmicama šesnaestine finala Lige Evrope Zenit je sačuvao prednost iako je izgubio od Liverpula 3:1, Čelsi je u nadoknadi eliminisao Spartu iz Praga 1:1, Totenhem je odoleo u Lionu 1:1, Benfika je golom Matića pobedila Bajer 2:1, dok su plasman u osminu finala obezbedili Bordo, Lacio, Inter i Njukasl.

Utišao "Enfild" na početku meča - Hulk

Odličan meč viđen je na "Enfild Roudu" gde je Zenit posle pobede u Sankt Petersburgu od 2:0, najpre poveo golom Hulka sa 0:1, a onda su "crveni" čudesnim preokretom poveli sa 3:1.

Dva gola je postigao neverovatni Luis Suarez, oba iz slobodnih udaraca, a jedan pogodak delo je Alena, ali domaći nisu uspeli postignu još jedan gol i tako zadaju i konačan udarac, pa je ruski tim prošao dalje.

Ispali od Čelsija u 92. minutu - fudbaleri Sparte iz Praga

Veoma uzbudljivo bilo je na "Stamford Bridžu", gde je Čelsi gubio sve do poslednjeg minuta meča sa 0:1, a kad se očekivalo da glavni sudija odsvira kraj, a meč ode u produžetke, Eden Azar je nakon jednog prodora fantastično šutirao pod rašlje i "plavci" su se provukli u 92. minutu.

Totenhem je u Francuskoj remizirao s Lionom 1:1, a pošto je u prvoj utakmici pobedio 2:1, plasirao se u osminu finala. "Pevci" su prošli zahvaljući golu Muse

Dembelea u 90. minutu, dok je gol za Lion postigao Maksim Gonalon u 17.

Lacio je pitanje pobednika u meču s Borusijom 2:0 rešio već posle prvih 45 minuta.

Rimski klub je već u 10. minutu došao do prednosti zahvaljujući golu Antonija Kandreve, dok je konačan rezultat postavio Alvaro Gonsales u 33. U prvom meču u Nemačkoj Borusija i Lacio odigrali su nerešeno 3:3, a domaća ekipa u toj utakmici imala je čak tri penala.

"Overio pilulice iz Levekuzena" - Nemanja Matić

Srpski fudbaler koji bi voleo da se vrati u reprezentaciju Nemanja Matić postigao je odlučujući gol za Benfiku u 77. minutu i doneo pobedu portugalskom timu nad Bajer Leverkuzenom 2:1.

Njukasl je u Ukrajini izborio plasman u osminu finala Evropa lige, a jedini strelac u meču u kom je Metalist imao više šansi za gol, bio je Šola Ameobi iz jednaesterca u 64. minutu.

U ostalim utakmicama šesnaestine finala, Inter je u Rumuniji pobedio Kluž sa 0:3 i tako nakon trijumfa u Milanu i ukupnom pobedom od 5:0 prošao dalje, dok je Bazel remizirao s Dnjeprom 1:1 i plasirao se u osminu finala, pošto je ranije slavio sa 2:0.

Belgijski Genk je i pored povoljnog rezultata iz Nemačke (1:1), poražen na svom stadionu od Štutagarta sa 0:2, dok je Rubin nakon poebede nad Atletikom u Madridu 0:2, izborio plasman u osminu finala, pošto je kući poražen samo sa 0:1.

Napoli je poražen i u drugom meču sa 0:2, pa je ukupnim rezultatom 0:5 ispao od Vitorije iz Plzena, Anži je odoleo Hanoveru 1:1, Levante je još jednom pobedio Olimpijakos 0:1, a minimalne pobede i prolaz ostvarili su Fenerbahče protiv BATE Borisova, i Bordo protiv Dinama iz Kijeva 1:0.