Subota 16.02.2013.
21:30
Vestionline, Beta A

Dortmund ubedljiv, pobede Bajera i Hamburga

Fudbaleri Borusije iz Dortmud pobedili su večeras na svom terenu Ajntraht sa 3:0, Bajer je savladao Augsburg sa 2:1, Hamburg je minimalno slavio protiv Menhengladbaha, dok je Grojter Firt istim rezultatom poražen na gostovanju Fortuni u utakmicama 22. kola nemačke Bundeslige.

Dortmund trijumfovao het-trikom Marka Rojsa

Borusija je tako nakon poraza u prethodnom kolu od Hamburga, zabeležila trijumf i obradovala svoje navijače. Junak pobede nad Ajntrahtom bio je Marko Rojs, koji je postigao het-trik.

Dortmund se ovom pobedom vratio na drugo mesto na tabeli i ima 42 boda, 15 manje od vodećeg Bajerna iz Minhena koji je juče pobedio Volfsburg sa 2:0, i samo jedan više od Bajera iz Leverkuzena, koji je na svom terenu pobedio Augzburg 2:1.

Bajer je trijumfovao golovima Štefana Kislinga u 25. i Larsa Bendera u 74. minutu. Poraz gostiju ublažio je Saša Molders dva minuta pre kraja utakmice.

Fudbaleri Frajburga pobedili su u Bremenu Verder sa 3:2 i tako zabeležili prvu pobedu na "Vezeru" od 1999. godine. Golove za goste postigli su Maks Kruse u 35. minutu, Danijel Kaliguri u 53. iz jedanaesterca i Matijas Ginter u 70. minutu.

Dvostruki strelac u timu Verdera bio je Nils Petersen u 38. i 68. minutu.

Majnc i Šalke odigrali su nerešeno 2:2. Andreas Ivanšic i Zdenjek Pospeč bili su strelci za domaći Majnc, dok je Mihael Bastos postigao dva gola za Šalke, koji ima samo jednu pobedu u poslednjih 10 kola.

Rafael van der Vart je golom u 23. minutu doneo pobedu domaćem Hamburgu nad Borusijom iz Menhengladbaha 1:0. Hamburg je 10. prvenstvenom pobedom preuzeo šesto mesto na tabeli od Majnca i ima 34 boda, dok je Borusija iz Menhengldbaha pala na deveto mesto sa 30 bodova.

Fortuna je u Diseldorfu pobedila Grojter Firt sa 1:0 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak. Jedini gol postigao je Aksel Belinghausen u 18 minutu.

Fortuna se popela za tri pozicije i sada zauzima 12. mesto sa 24 boda, dok je Grojter ostao poslednji sa 12 bodova.