Nedelja 10.02.2013.
00:18
Vestionline, Kurir A

Ronaldo het-trikom srušio Sevilju

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su ekipu Sevilje na Santjago Bernabeu" rezultatom 4:0, a blistao je fantastični Kristijano Ronaldo koji je postigao 20. het-trik u dresu "kraljevskog kluba".

Kristijano Ronaldo slavi pogodak sa Benzemom i Kakom

Real je poveo golom Benzeme u 18. minutu utakmice, a nakon toga na scenu je stupio sjajni Ronaldo. Portugalac je u 26. minutu sjajnim driblingom "izbacio" svog čuvara, a zatim levicom, sa nekih 25 metara od gola Sevilje, poslao projektil u mrežu rivala za (2:0).

Manje od jednog minuta trebalo je Ronaldu da na startu drugog dela meča postigne pogodak za ubedljivih 3:0. Desetak minuta kasnije usledila je nova bravura sjajnog napadača Reala. Gotovo čitav teren je sa loptom pretrčao Portugalac, zatim prosledio loptu na desnu stranu do Iguaina i nastavio da triči do gola. Argentinac je vratio u sredinu i Ronaldo rutinski smešta loptu u mrežu za 4:0.

Sevilja je do kraja meča samo uspela da ublaži poraz, Manu je postigao gol za konačnih 4:1 u korist Real Madrida.

U ostalim mečevima 23. kola Primere Majorka i Osasuna su podelile plen rezultatom 1:1, Valensija je srušila Seltu u Vigu sa 1:0 golom Nelsona Valdeza, Granada je trijumfovala na gostovanju Deportivu sa 0:3, dok je Isko sa dva gola doneo trijumf Malagi na gostovanju Levanteu 1:2.