0
Nedelja 03.02.2013.
19:55 >> 00:03h

Dva gola Balotelija u pobedi Milana, poraz Intera i Lacija

Na mečevima 23. kola italijanske Serije A fudbaleri Milana pobedili su Udineze sa 2:1, Inter je poražen na gostovanju Sijeni 3:1, Juventus je trijumfovao na gostovanju Kjevu 1:2, Fiorentina je savladala Parmu 2:0, dok je Lacio izgubio u Đenovi rezultatom 3:2.

Debi iz sna - Mario Baloteli sa dva gola srušio Udineze

Fudbaleri Milana ostvarili su večeras trijumf protiv Udinezea sa 2:1, na debiju najnovijeg superpojačanja Marija Balotelija, koji je svoj prvi nastup u dresu Milana obeležio sa dva postignuta gola.

Najpre je Super Mario zatresao mrežu ekipe sa "Friulija" u 25. minutu meča na asistenciju El Šaravija, ali je Pinzi poravnao rezultat u 55.

Ipak, Baloteli je u neizvesnoj završnici meča bio siguran sa penala, i to u nadoknadi vremena, pa su "roso-neri" zabeležili novu pobedu, čime su se sa 40 bodova izjednačili na četvrtom mestu tabele sa gradskim rivalom Interom.

Novi poraz Intera

Fudbaleri Sijene pobedili su na svom terenu ekipu Intera sa 3:1 u meču u kojem je debitovao i srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović koji je upisao asistenciju, ali to nije mnogo pomoglo njegovom timu jer je u Sijeni ostao bez osvojenog boda.

Golove za domaći tim postigli su Emeghara u 21, Sestu u 25. i Rosina sa penala u 55. minutu, dok je za Inter strelac bio Antonio Kasano, koji je iskoristio dodavanje Kuzmanovića u 22. minutu. Milanski klub je meč završio sa igračem manje, pošto je Rumun Kristijan Kivu isključen u 55. minutu.

Juventus je u Veroni pobedio Kjevo s 1:2 golovima Matri u 10. i Lihtštajnera u 42. minutu, dok je pogodak za Kjevo postigao Tero u 52. Juventus je ovom pobedom ostao i dalje prvi na tabeli sa 52 boda, dok je Napoli drugi sa 49 poena, pošto je u subotu savladao Kataniju rezultatom 2:0.

Fiorentina je golovima Luke Tonija u 28. i Stevana Jovetića u 50. minutu pobedila u Firencu ekipu Parme sa 2:0, a Đenova je savladala gostujući Lacio rezultatom 3:2.

Za domaće u strelce upisali su se Borijelo u 16, Bertolaći u 22. i Rigoni u 90. minutu, dok su golove za Lacio postigli Flokari u 58. i Mauri u 78. minutu.

Atalanta je u gostima bila bolja od Palerma sa 2:1, dok je Bolonja pobedila Peskaru rezultatom 3:2. Torino i Sampdorija igrali su u subotu bez golova.