0
Sreda 26.12.2012.
18:54

Junajted pobegao Sitiju, Čelsi se bliži vrhu

Fudbaleri Mančester Junajteda tri puta su stizali prednost Njukasla na svom "Old Trafordu", a onda golom u 90. minutu pobedili sa 4:3, čime su povećali bodovnu razliku u odnosu na Siti, koji je neočekivano poražen na gostovanju Sanderlendu sa 1:0.

Ćićarito Ernandez doneo Junajtedu pobedu i sedam bodova prednosti

Posle utakmica 19. kola Premijer lige, fudbaleri Mančester Junajteda povećali su svoju prednost na čelu tabele, pošto su danas kao domaćini pobedili Njukasl sa 4:3, dok je prvi pratilac i gradski rival Siti izgubio na gostovanju Sanderlendu sa 0:1.

Junajted je na svom terenu tri puta gubio, ali je na kraju napravio preokret. Njukasl je poveo već u 4. minutu preko Džejmsa Perča, a onda je Džoni Evans iz Mančestera dva puta zatresao mrežu. Prvo je doneo "đavolima" izjednačenje u 25. minutu, ali je tri minuta kasnije postigao autogol za novo vođstvo "svraka" 1:2.

Partis Evra je doneo izjednačenje u 58. minutu, samo da bi Papis Demba Sise doneo Njukaslu novo vođstvo deset minuta kasnije. Ipak, izjednačenje je doneo Robin van Persi tri minuta kasnije, a trijumf od 4:3 domaćim Havijer Ernandes u 90.

S druge strane, aktuelni šampion Mančester Siti izgubio je na gostovanju Sanderlendu, a jedini gol delo je igrača koji je upravo sa "Itihada" stigao na Stadion Svetlosti u Sanderlend. Adam Džonson je umakao po desnoj strani, a onda uputio udarac koji je golman Hart odbio, a lopta se otkotrljala u mrežu.

Junajted sada ima 46 bodova, dok je Siti ostao na 39. Poraz prvaka Engleske iskoristio je Čelsi, koji je u gostima pobedio Norič sa 0:1 golom Huana Mate. "Plavci" sada imaju "-11" u odnosu na Junajted, a samo "-4" u odnosu na Siti.

Totenhem je deklasirao Aston Vilu u Birmingemu sa 0:4, a nakon gola Džermejna Defoa, razigrao se Geret Bejl koji je postigao het-trik.

Debakl Vile nije jedini, jer je slično doživeo i Liverpul koji je poražen na gostovanju Stouku sa 3:1. Iako su 'crveni' prvi poveli sa penala, domaćin je uzvratio sa tri gola i naneo im težak poraz.

U ostalim mečevima Everton je pobedio Vigan sa 2:1, a istim rezultatom VBA je pobedio na gostovanju KPR, dok su Fulam i Sautempton odigrali nerešeno 1:1.