0
Subota 01.12.2012.
16:38 >> 21:34h

Trijumf Junajteda u goleadi, poraz Čelsija u gradskom derbiju

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na gostovanju Reding sa 3:4, Siti je osvojio samo bod protiv Evertona 1:1, a poraz je doživeo Čelsi od gradskog rivala Vest Hema sa 3:1 u okviru 15. kola Premijer lige.

Postavio konačan rezultat - Robin van Persi

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas u gostima Reding s 3:4, iako su dva puta gubili u utakmici 15. kola engleske Premijer lige.

Reding je poveo golom Hala Robson-Kanua u osmom minutu, ali su Anderson u 13. i Vejn Runi iz penala u 16. doneli preokret svojoj ekipi. Domaćin je potom golovima Adama Le Fondrea u 19. i Šona Morisona u 23. došao do nove prednosti.

Junajted je do poluvremena uspeo da napravi još jedan preokret, pa je preko Runija u 30. i Robina Van Persija u 34. minutu došao do prednosti od 4:3 i pobede.

Gosti su tako održali prvo mesto na tabeli Premijer lige s 36 bodova, tri više od aktuelnog šampiona i gradskog rivala Sitija, koji je na svom "Itihadu" podelio bodove sa Evertonom 1:1. Felaini je doveo "karamele" u vođstvo, a izjednačio je Tevez sa bele tačke.

Strelac izjednačujućeg gola protiv Čelsija - Karlton Kol

Čelsi je posle dva nerešena ishoda pod novim menadžerom Rafaelom Benitesom, doživeo i prvi poraz i to od gradskog rivala Veste Hema sa 3:1. "Plavci" su tako zabeležili i petu utakmicu bez pobede i polako gube trku za titulom.

Fudbaleri evropskog šampiona su dobro počeli meč i poveli u 13. minutu, kada je Fernando Tores asistirao Huanu Mati, ali su se potpuno "raspali" u nastavku. Vest Hem je izjednačio preko Karltona Kola, koji je iskoristio nesporazum golmana Petra Čeha i Branislava Ivanovića.

Čelsi je imao jednu prečku, a onda se branio da sačuva bod, sve do 86. minuta, kada je Mohamed Dijame postigao gol. Slavlje Vest Hema bilo je potpuno u 90. minutu nakon gola Modiba Maige za konačnih 3:1.