0
Sreda 28.11.2012.
22:22

Bajern "odmaglio" na +10, Leverkuzen drugi

Fudbaleri Bajerna pobedom na gostovanju Frajburgu rezultatom 0:2 osamili su se na vrhu tabele Bundes lige sa 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Leverkuzen, koji je ubedljivom pobedom protiv Verdera u Bremenu 1:4, na tabeli posle 14. kola preskočio Dortmund, Šalke, Ajntraht.

Overio Bajernu jesenju titulu Bundes lige

Bajern je u Frajburgu poveo preko Tomasa Milera u 12. minutu, kada je pogodio iz jedanaesterca, a samo šest minuta kasnije Dianje je dobio crveni karton. Gosti su brojčano nadmoćniji priveli meč kraju golom Timoščuka u 79. minutu.

Bajern je ovom pobedom domakao na 10 bodova prednosti, jer je juče Dortmund remizirao sa Fortunom 1:1, dok je Šalke izgubio u Hamburgu 3:1.

Na drugo mesto izbio je Bajer koji je u Bremenu deklasirao Verder sa 1:4.

Ekipa za koju je nastupao i Aleksandar Ignjovski, verovala je da može do pobede, ali su Kastro sa dva gola, Rolfes i Hegelar sa po jednim, mislili drugačije.

Štutgarta je pobedio Augzburg sa 2:1, Nirnberg je došao do tri boda u goleadi protiv Hofenhajma 4:2, dok je Borusija Menhengladbah lako izašla na kraj sa Volfsburgom rezultatom 2:0.