Nedelja 25.11.2012.
19:55
Vestionline, Beta A

Čelsi bez golova protiv Sitija na Benitesovom debiju

Fudbaleri Čelsija i Mančester Sitija igrali su večeras nerešeno 0:0, dok je Totenhem sa 3:1 pobedio gradskog rivala Vest Hem u poslednjim utakmicama 13. kola engleske Premijer lige.

Navijači ga već teraju sa "Stamford Bridža" - Rafael Benites

Duel četvrtoplasiranog Čelsija i drugoplasiranog Mančester Sitija bio je derbi kola, međutim, nije bilo mnogo uzbuđenja u tom meču, a verovatno će ostati upamćen po dočeku novog trenera Rafaela Beniteza.

Navijači Čelsija su mu stavili do znanja da je nepoželjan, žaleći za prethodnikom Robertom di Mateom. Španac se u prvom meču oslonio na svog zemljaka Fernanda Toresa koji je promašio najbolju priliku, a još jednu je imao Ešli Kol ali se istakao golman "građana" Džo Hart.

Ovim bodom sa "Stamford Bridža" Mančester Siti je ostao na drugoj poziciji sa bodom manje od gradskog rivala Junajteda, koji je juče pobedio KPR sa 3:1.

Dvostruki strelac za Totenhem u duelu londonskih klubova bio je Džermejn Defo, u 44. i 64. minutu, a pogodak za domaći tim postigao je i Geret Bejl u 58. Gol za Vest Hem dao je Endi Kerol osam minuta pre kraja.

Totenhem sada deli šesto mesto sa Arsenalom, pošto obe ekipe imaju po 20 bodova, dok je Vest Hem osmi sa 19.

U ostalim utakmicama igranim danas Sautempton je kao domaćin pobedio Njukasl sa 2:0, dok je duel Svonsija i Liverpula završen bez golova.

Sautempton je uspeo da prvi put ove sezone ne primi pogodak, a golovima Adama Lalane u 35. i Gastona Ramireza u 60. minutu pobegao je iz zone ispadanja na 17. mesto. Njukasl je izgubio treću uzastopnu utakmicu i ostao na 14. poziciji.