Subota 20.10.2012.
16:44 >> 18:15h
Vestionline, Beta A

Čelsi posle preokreta dobio Totenhem, pobede oba Mančestera

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Totenhema sa 2:4, Mančester Siti je takođe preokretom i sa igračem manje pobedio VBA na gostovanju sa dva gola Džeka 1:2, dok je Junajted pobedio Stouk sa 4:2, u utakmicama osmog kola engleske Premijer lige.

Velika pobeda Čelsija u gradskom derbiju

Meč na stadionu "Vajt Hart Lejn" u Londonu obeležilo je mnogo preokreta, a prvi su poveli gosti golom Gerija Kejhila u 17. minutu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo golova, a onda je Totenhem na startu drugog došao do preokreta preko Vilijama Galasa u 47. i Džermejna Defoa u 54. minutu.

Domaćin ipak nije uspeo da sačuva taj rezultat, pa je Čelsi golovima Huana Mate u 66. i 69. minutu došao do preokreta u svoju korist i vođstva od 3:2.

Totenhem je u finišu meča imao nekoliko dobrih prilika za izjednačenje, ali je golman "plavaca" Petr Čeh uspeo da ostane nesavladan, a gosti su preko Danijela Staridža došli do novog gola u 90. minutu i pobede od 4:2.

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za Čelsi, a dobio je žuti karton u 25. minutu.

Čelsi je tako zabeležio sedmu pobedu u sezoni i ostao na čelu tabele Premijer lige sa četiri boda prdnosti u odnosu na Mančester Siti i Mančester Junajted, koji su takođe zabeležili pobede.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas kao gosti ekipu Vest Bromvič Albiona sa 1:2, iako su do 80. minuta gubili i imali igrača manje. Džejms Milner je isključen u timu Sitija u 23, a domaćin je poveo golom Šejna Longa u 67. minutu. Siti je, ipak, došao do preokreta golovima Edina Džeka u 80. i 91. minutu utakmice.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je u igru ušao samo dva minuta pre nego što je postigao svoj prvi pogodak, kada je zamenio Gereta Berija.

Mančester Junajted pobedio je na svom terenu Stouk sa 4:2, iako su gosti poveli autogolom Vejna Runija u 11. minutu. Runi je potom izjednačio u 27, da bi onda Robin van Persi preokrenuo u 44. minutu.

Prednost Junajtedu na 3:1 doneo je Dani Velbek u 46, a onda je Metju Džarvis smanjio 13. minuta kasnije. Konačnih 4:2 za Junajted postavio je svojim drugim golom Runi u 65. minutu.

Vest Hem je na svom terenu bio bolji od Sautemptona sa 3:1. Dvostruki strelac za domacćina bio je Mark Nobl, u 46. i 72. minutu iz penala, dok su po jedan gol dali Kevin Nolan u 48. i Modibo Maiga u 87. Jedini pogodak za Sautempton postigao je Adam Lalana u 64. minutu.

Liverpul je na svom terenu pobedio Reding sa 1:0 golom Rahima Sterlinga u 29. minutu, dok je istim rezultatom Fulam kod kuće dobio Aston Vilu pogotkom Krisa Berda u 84.

Svonsi je kod kuće slavio protiv Vigana sa 2:1. Strelci za domaću ekipu bili su Pablo Ernandes u 65. i Miču u 67. minutu, dok je jedini gol za goste dao Emerson Bojs u 69. minutu.