0
Ponedeljak 09.04.2012.
20:15 >> 23:27h

Totenhem posustao, Njukasl stiže na vrh

Na mečevima 33. kola Premijer lige Totenhem je kao domaćin izgubio od Noriča sa 1:2, čime je ugrozio plasman u narednu Ligu šampiona. Njukasl je pobedom nad Boltonom sa 2:0 izbio na deobu četvrtog mesta, dok je Everton deklasirao Sandrelend čak sa 4:0.

Hari Rednap ljut zbog očajne serije rezultata Totenhema

Fudbaleri Noriča pobedili su ekipu Totenhema kao gosti na "Vajr Hart Lenu" rezultatom 1:2, pa "pevci" nisu uspeli da povrate treće mesto prvenstvene tabele, a mogli bi ostati i bez Lige šampiona, jer ih bodovno pristižu Njukasl i Čelsi.

Gosti su poveli već u 13. minutu golom Pilingtona, a londonska ekipa uspela je da izjednači rezultat u 33. minutu golom Defoa. Iako su domaći fudbaleri krenuli ofanzivno u nastavku, "kanarinci" su golom Beneta u 66. minutu odneli bodove.

Ekipa Njukasla je nastavila sjajnu seriju i pobedom nad Boltonom sa 2:0, došla na deobi četvrte pozicije sa Totenhemom, pošto obe ekipe imaju po 59 bodova.

"Svrake" su trijumfovale golovima Hatema Ben Arfe u 73, i Sisea u 83. minutu.

Šesti je Čelsi pošto je odigrao nerešeno na gostovanju Fulamu rezultatom 1:1.

Ekipa trenera Di Matea nije blistala, a i do vođstva je stigla na prilično sporan način, kada je u završnici prvog poluvremena Deni Marfi krenuo na loptu koju je vodio Salamon Kalu, a start koji je, činilo se, bio potpuno čist - sudija Mark Klatenburg je iskoristio da pokaže na belu tačku. Frenk Lampard je zabio loptu u donji levi ugao gola Fulama za vođstvo gostiju.

Nije, međutim, klonula duhom ekipa Fulama, koja je u drugom poluvremenu imala nekoliko sasvim pristojnih šansi, a onda je u 82. minutu Klint Dempsi glavom, posle kornera sa desne strane, poslao loptu u dalji donji ugao gola Petra Čeha.

Everton je pregazio fudbalere Sanderlenda na domaćem terenu rezultatom 4:0.

"Karamele" nisu imale milosti prema gostima, iako je prvi deo igre završen 0:0.

Domaći su poveli golom Gejea u 52. minutu. Gosti su odolevali 25 minuta, a onda su fudbaleri Evertona postigli tri gola za šest minuta. Strelci za domaće bili su Pinar, Osman, odnosno Aničebe.

Na tabeli vodi Mančester Junajted koji je pobedom na KPR 2:0, skupio 79 bodova, čak osam više od Sitija koji je poražen na gostovanju Arsenalu sa 1:0.