0
Nedelja 25.03.2012.
23:32

Dortmund demolirao domaćina u Kelnu

Borusija iz Dortmunda se učvrstila na vodećoj poziciji Bundes lige, pošto je kao gost deklasirala Keln sa 1:6.

Fudbaleri Dortmunda protutnjali Kelnom

"Jarčevi" su u utakmici 27. kola Bundes lige uspeli da povedu protiv Dortmunda golom Novakovića, ali su u drugom poluvremnu bukvalno razbijeni i šampion mu je do vrha napunio mrežu.

Već u trećem minutu drugog poluvremena Kagava je započeo kanonadu golova, koju je u 53. minutu nastavio Levandovski, da bi Gindoganu 78. minutu osigurao trijumf gostiju. Domaćin se potom potpuno predao, pa je Kagava svojim drugim golom u 80. minutu povisio na 5:1, da bi Perišić četiri minuta kasnije postavio konačnih 6:1 za ekipu iz Dortmunda.

Neven Subotić je po običaju prikazao dobru partiju u dresu šampiona. Dortmund je ovim trijumfom zadržao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern.

U preostalom nedeljnom meču fudbaleri Štutgarta savladali su Nirnberg sa 1:0.

Gosti su tokom gotovo celog meča imali "više od igre", ali su pogađali okvir gola ili golmana domaćih, da bi na kraju Kakau u 78. minutu iskoristio priliku i doneo pobedu Štutgartu koji se tako popeo na sedmo mesto tabele.

Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč za Štutgart i pružio je solidnu partiju.