Subota 24.03.2012.
17:32 >> 21:24h
Vestionline, sportske.net A

Pobeda Bajerna, Šalke ponovo treći

Ovoga puta Bavarci nisu bili ubedljivi kao u prethodnih nekoliko mečeva, a zahvaljujući iznenađujućem porazu Menhengladbaha, Bajern praktično ostaje jedini pravi konkurent Dormundu u borbi za titulu.

Na Alijanc Areni, Jup Hajnkes je odlučio da na klupi ostavi Marija Gomeza i Tomasa Milera, a u njihovom odsustvu, mrežu gostiju iz Hanovera prvi je zatresao Toni Kros u 36. minutu.

Minimalna prednost Bavaraca ostala je na snazi do 68. minuta, a onda je upravo Gomez, koji je samo nekoliko minuta ranije ušao umesto Olića iskoristio svoju prvu priliku na ovom meču za vođstvo domaćih od 2:0.

Ipak, u 74. minutu ponovo je vraćena rezultatska neizvesnost. Ovoga puta u glavnoj ulozi Ja Konan, koji je, poput Gomeza, nekoliko minuta pre toga ušao u igru, a onda ''makazicama'' savladao Nojera za konačnih 2:1.

Jedno od iznenađenja u današnjim susretima je i pobeda Hofenhajma u Menhengladbahu sa 1:2. ''Koltovi'' su dugo vodili golom Marka Rojša, a onda su u razmaku od 77. do 81. minuta Firmino i Boris Vukčević doneli preokret gostima.

Menhegladbah je ovim porazom izgubio treću poziciju, na kojoj je sada Šalke jer je kao domaćin pobedio Bajer iz Leverkuzena rezultatom 2:0. Oba pogotka postigao je Jan Klas Huntelar u 18. i 86. munutu meča na "Auf Šalke areni".

Uspešna na gostovanju bila je i Herta koja je stigla do veoma važnih bodova u borbi za opstanak protiv domaćeg Majnca. Tim iz Berlina slavio je sa 3:1, a istakao se dvostruki strelac Ramos.

Verder je na svom terenu bio na pragu pobede protiv Augsburga, ali su gosti u samoj završnici stigli do boda - 1:1. Aleksandar Ignjovski odigrao je ceo meč u ekipi iz Bremena.

Konačno, poslednjeplasirani Kajzerslautern doživeo je novi poraz, prvi od dolaska Krasimira Balakova na mesto trenera. Frajburg je slavio sa 2:0, a sav posao domaći tim je završio za petnaestak minuta.