0
Četvrtak 22.03.2012.
00:11

Real ponovo kiksnuo i osvojio bod

Uigrana mašinerija Žozea Murinja počela je da škripi, pošto su Madriđani u 28. kolu Primere ponovo remizirali (1:1), ovoga puta protiv domaćeg Viljareala.

Gol Ronalda dovoljan samo za jedan bod

Posle teškog prvog poluvremena, Ronaldo je sredinom drugog dela, posle sjajne asistencije Ozila, petom postigao pogodak za vođstvo "kraljevskog kluba".

Međutim, dvadesetak minuta kasnije, Karlos Sena je iz slobodnog udarca iznenadio golmana Ikera Kasiljasa koji je primio gol "u svoj ugao".

Usledilo je isključenje Murinja, a zatim i drugi žuti, odnosno crveni karton za Sehija Ramosa, da bi sudija zatim pokazao i direktan crveni karton Ozilu iz pomalo nejasnog razloga. Ukupno, sudija meča je podelio 14 žutih i dva crvena kartona.

Real sada ima 72 boda, samo šest više od Barselone koja je juče uz het-trik Mesija pobedila Granadu rezultatom 5:3.

U ostalim mečevima Valensija je poražena od Sargose sa 2:1 uprkos igraču više kojeg su imali od 21. minuta. Strelci su bili Hernandez u 9. minutu za Valensiju i Aponjo u 30. i 77. minutu za Saragosu.

Levante nastavlja svoju odličnu seriju gde je poslednja žrtva bio tim Real Sosijedada sa 3:1, a golove su postigli Vela u 6. minutu za poražene, a za pobednike Bakero iz penala u 11, Kone u 45, i Tores u 93. minutu meča.

Atletiko Madrid je trijumfovao na svom terenu protiv umornog imenjaka iz Bilbaoa rezultatom 2:1 i tako ostavio mogućnost da se do kraja sezone nađe na mestu koje vodi u Evropu. Dva gola za Madriđane dao je Falkao, dok je za goste pogodio Martinez u trećem minutu nadoknade.

Majorka je u pravoj goleadi uspela da trijumfuje u duelu sa Hihonom 2:3, a strelci su bili Kolunga (38.) i Botia (66.) za Hihon, dok su Nunjes (30.), Nsue (46.) i Himenez (77) pogodili za pobedničku ekipu.