0
Subota 24.10.2009.
18:50

Preokret Bajerna na "Alianc Areni"

Fudbaleri Bajerna pobedili su na svom terenu ekipu Ajntrahta rezultatom 2:1 u meču 10. kola Bundeslige.

Golove za domaći tim postigli su Arjen Roben u 70. i Van Bujten u 89. minutu, dok je jedini gol za goste dao Majer u 60. minutu.

Dosta se šampion Nemačke mučio, a nakon sat vremena igre je i gubio sa 0:1. Spas i potpuni preokret na meču započeo je Roben, a sva tri boda za Bavarce osigurao je golom u poslednjem minutu meča još jedan Holanđanin Van Bujten.

Hanover je pobedio Štugart 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Jao u 31. minutu.

Majnc je nadigrao Frajburg sa 3:0 golovima Ivanšica u 24. i Hoglanda u 50. i 85. minutu.

Hofenhajm je na svom terenu pobedio Nirnberg 3:0, dok su Menhengladbah i Keln igrali bez golova.

Sinoć su Leverkuzen i Dortmund igrali bez pobednika, 1:1, dok će se u nedelju sastati Herta - Volfsburg, Bohum - Verder i Šalke - Hamburger.

Prvo mesto na tabeli Bundeslige drži Leverkuzen, koji je osvojio 22 boda.