0
Subota 03.12.2011.
19:18

Pobede favorita, četiri gola Jakubua

Na mečevima 14. kola engleske Premijer lige fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali Norič 5:1, Junajted je slavio na Vila Parku 0:1, Arsenal je u gostima pobedio Vigan 0:4, Totenhem je nadigrao Bolton 3:0, Čelsi dobio u Njukaslu 0:3, dok je Blekburn sa četiri gola Jakubua Ajegbenija pobedio Svonsi 4:2.

Endi Džonson

Mančester Siti se učvrstio na čelu tabele ubedljivim trijumfom nad Noričom 5:1.

Mrežu gostiju načeo je Serhio Aguero svojim desetim golom u Premijer ligi, dok je u nastavku Samir Nasri duplirao prednost. Do kraja su ‘građani’ zabeležili ubedljivi trijumf pogocima Turea, Balotelija i Džonsona, dok je čast gostiju spasao Morison.

Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu za ovaj meč, dok je Stefan Savić celu utakmicu odgledao sa klupe Mančester Sitija.

Arsenal takođe nastavlja sa odličnim igrama, a ubedljivu pobedu zabeležio je na gostovanju Viganu 0:4. Arteta i Vermalen su u roku od dva minuta dali dva gola u prvom delu, da bi Žervinjo i prvi strelac Premijer lige Robin van Persi potvrdili ubedljivu pobedu Arsenala.

I Totenhem je lako došao do pobede protiv Boltona 3:0, a strelci su bili Bejl, Lenon i Defo, ali ‘pevci’ su samo privremeno izbili na drugu poziciju na tabeli, jer je trijumf na gostovanju Aston Vili zabeležio Mančester Junajted 0:1, uz gol Fila Džonsa.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostovanju Njukasl sa 3:0 čime su timu sa "Sent Džejm Parka" naneli prvi poraz na domaćem terenu.

Čelsi je do ubedljive pobede stigao u finišu susreta, a mogao je i ranije da reši pitanje pobednika, pošto su šanse propustili kapiten Frenk Lampard iz penala i Danijel Staridž, koji je pogodio stativu golmana Tima Krula.

Gosti za koje je igrao Branislav Ivanović poveli su u 38. minutu preko napadača iz Obale Slonovače Didije Drogbe, na 2:0 povisio je Salomon Kalu u finišu meča, a konačan rezultat posavio je Staridž u nadoknadi sudijskog vremena.

Junak dana ipak je Jakubu Ajegbeni, koji je u drugoj ligaškoj pobedi Blekburna dao četiri gola Svonsiju. Radosav Petrović zamenio je Dejvida Dana u 75. minutu.