Subota 24.10.2009.
18:15

Minimalne pobede Zvezde i Vojvodine

U 9. kolu Jelen Super lige Crvena zvezda očekivano slavila protiv čačanskog Borca, Vojvodina pobedila Spartak, a Čukarički u Kruševcu zabeležio drugi trijumf u sezoni. Partizan i Rad igraju u nedelju.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Borca rezultatom 1:0 u meču devetog kola Jelen Superlige Srbije.

Zvezda je imala inicijativu čitavim tokom utakmice dok su se gosti iz Čačka oslanjali na kontra napade. U prvom polvremenu se igralo bez puno šansi i Borac je uspeo da ne primi gol. U nastavku je domaćin uspeo da zabije vredan gol čitavog plena. Slobodan udarac na 25 metara posle faula nad Perovićem, izveo je Bogdanović i u svom stilu poslao loptu u mesto gde se spajaju stativa i prečka za 1:0.

Iako su crveno-beli do kraja utakmice imali još par šansi za golom rezultat se nije menjao pre svega zbog odličnog golmana Borca Grahovca.

Vojvodina je uspela da dođe do pobede na gostovanju u Subotici protiv ekipe Spartaka minimalnim rezultatom 1:0. Strelac gola vrednog tri boda bio je Mrđa u 50. minutu. Ovo je prvi trijumf novog trenera novosađana Branka Babića od kako je pre tri nedelje seo na klupu Vojvodine, a njegova ekipa i nakon tri utakmice još nije primila gol. Vojvodina je došla do 17. poena u Superligi Srbije, a 12 je osvojeno u gostima.

OFK Beograd je sa ubedljivih 3:0 slavio nad Mladim Radnikom.
„Romantičari“ su do prvog gola došli u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre. Nemanja Milić je bio najviši i najspretniji u skoku posle slobodnog udarca za 1:0. U nastavku je domaćin duplirao prednost golom Jelića, a konačnih 3:0 postavio je Milić deset minuta pre kraja utakmice. Gosti su, ruku na srce, od 62. minuta igrali sa desetoricom, jer je Stokić zaradio crveni karton.

Ekipa Jagodine na svom terenu je pobedila BSK iz Borče rezultatom 2:0.

Napadač Jagodine Đilas doveo je svoj tim do prednosti već u prvom minutu utakmice, kada je bio siguran izvođač penala. Konačan rezultat postavio je u 58. minutu Bojović. Jagodina je došla do četvrte prvenstvene pobede, dok je BSK na dnu tabele sa šestim porazom.

Smederevo i Javor su odigrali bez pobednika 1:1.
U Smederevu je domaćin poveo golom Rankovića u 29. minutu, a gosti su izjednačili samo dva minuta kasnije golom Vladana Pavlovića udarcem sa preko 30 metara.

Čukarički Stankom je iznenadio Napredak u Kruševcu i pobedio sa 2:0.
Gosti su poveli golom Ribića u 34. minutu posle akcije Bojana Pavlovića. Konačnih 2:0 za goste postavio je Bunjevčević u završnici utakmice u sred velikog protiska Napredka.

Metalac je pobedio Hajduk iz Kule sa 2:1, a sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Krasić je doveo domaćina do prednosti sa bele tačke, a na izjednačenje se čekalo samo šest minuta pošto se Komazec najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina i poravnao rezultat.
Fudbaleri Metalca su u nastavku zaigrali angažovanije, a ofanziva se isplatila u 82. mintu kada je gol Hajduka zatresao Todorović.