0
Subota 22.10.2011.
23:31

Ronaldo pokorio Malagu, Mesi promašio pobedu

Fudbaleri Reala deklasirali su Malagu u gostima sa 0:4, a Ronaldo je za samo 15 minuta postigao tri gola. U derbiju kola Barselona nije mogla da slomi junački otpor Sevilje koja je sa devet igrača na "Nou Kamp" izborila 0:0, uz promašen penal Lea Mesija u zaustavnom vremenu.

Razbio Malagu - CR9

Real je u Malagi poveo već u 11. minutu kada je Anhel di Marija fenomenalno prograo zemljaka Gonsala Iguaina za 1:0. Usledilo je zatišje, a onda je od 24. do 38. minuta prošlo u znaku Kristijana Ronalda koji je postigao sjajna tri gola.

"Srećan sam zbog golova, ali je najvažnije da smo pobedili, sa ili bez mojih pogodaka. Ne brinem se kad ne pogađam mrežu, jedino se brinem kad ne pobeđujemo. Prvo poluvreme je bilo berovatno najbolje ove sezone, odigrali smo odličnu utakmicu“, poručio je Kristijano Ronaldo posle meča.

Ovo je bio drugi poraz Malage zaredom, pošto su u prošlom kolu izgubili sa ubedljivih 3:0 od Levantea, koji bi pobedom na gostovanju Viljarealu imao priliku da priredi senzaciju i preuzme lidersku poziciji Primere.

Real je trenutno prvi na tabeli sa 19 bodova, a Barselona je druga sa 18, posle večerašnjeg remija na "Nou Kampu" protiv izuzetno borbene ekipe Sevilje 0:0.

Junak meča je čuvar mreže gostujuće ekipe, koji je neverovatnu seriju odbrana završio sa odbranjenim jedanaestercem kojeg je "skinuo" Lionelu Mesiju u 94. minutu meča. Uz to isključen je Frederik Kanute, kao i Navas u 97. minutu, pošto je glavni sudija produžio meč zbog incidenata na terenu.

Minimalnim rezultatom u gostima je slavio i Espanjol u Santanderu 0:1, dok je Sporting u Hihonu sa 2:0 savladao ekipu Granade.