0
Utorak 15.12.2009.
23:38

Vidić strelac u pobedi Junajteda

U utorak uveče nastavljena je engleska Premijer liga utakmicama 17. nekompletnog kola, a svakako najzanimljiviji susret je odigran na "Old Trafordu", gde je domaći Mančester Junajted pobedio Vulverhempton rezultatom 3:0.

Jedan od najboljih pojedinaca meča bio je srpski reprezentativac Nemanja Vidić koji osim što je sačuvao mrežu svog tima, stigao je i da postigne drugi pogodak na meču, i to u 44. minutu kada je na centaršut Gibsona iz kornera, odlično odreagovao i glavom matirao golmana gostiju.

Prvi gol na meču postigao je Vejn Runi iz penala u 30. minutu, a konačan rezultat postavio je Antonio Valensija u 66. minutu.

Ono što je kuriozitet utakmice u Mančesteru je odabir igrača menadžera Vulvsa Mika Mekartija koji nije uvrstio čak 10 standardnih prvotimaca, s kojima je pre tri dana savladao Totenhem na Vajt Hart Lejnu (0:1).

Među izostavljenim igračima bio je i Nenad Milijaš, a ovaj postupak engleskog trenera koji je verovatno odmarao fudbalere zbog narednog susreta sa "fenjerašem" Barnlijem, mogao bi biti predmet istrage FA koja ima strogo propisana pravila da timovi koji igraju u okviru Premijer lige moraju da nastupaju u najjačim sastavima.

Mančester se sa nova tri boda poravnao sa Česlijem na prvom mestu, ali "plavci" pored 37 bodova imaju i jedan meč manje.

U ostalim mečevima, Aston Vila je posle trijumfa protiv aktuelnog šampiona u Mančesteru (0:1), dobila i na gostovanju Sanderlendu rezultatom 0:2. Golove na "Stadionu Svetlosti" postigli su Emil Heski i Džejms Milner, pa je Vila ponovo preskočila Arsenal na trećoj poziciji.

Veoma važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je ekipa Boltona koja je na "Ribok" stadionu savladala Vest Hem sa 3:1. Meč je ušao u neizvesnu završnicu, a domaćin je u poslednjih desetak minuta meča obezbedio trijumf golovima Klasnića i Kejhila.

Birmingem je nastavio seriju odličnih rezultata pobedom nad Blekburn Roversima sa 2:1, a dvostruki strelac bio je Žerom u 12. i 48. minutu, dok je Novozelanđanin i kapiten gostiju Rajan Nelsen uspeo samo da smanji u 69. minutu.