0
Subota 07.05.2011.
18:26 >> 20:41h

Everton zaustavio Siti, Vest Hem u 'kanalu'

U 36. kolu engleske Premijer lige Everton je preokretom pobedio Mančester Siti sa 2:1, Vest Hem se remijem protiv Blekburna 1:1 našao na pragu ispadanja iz društva najboljih, Aston Vila i Vigan su takođe podelili bodove 1:1, dok je Sanderlend uspeo da trijumfuje na "Ribok" stadionu protiv Boltona 1:2.

Ljut posle poraza na 'Gudison parku' - Roberto Manćini

Fudbaleri Evertona pobedili su Mančester siti posle preokreta rezultatom 2:1 u okviru 36. kola Premijer lige Engleske.

Veliki trijumf "karamelama" doneli su Distan u 65. i Osman u 72. minutu, nakon što je Siti na poluvremenu imao prednost golom Jaja Turea u 28. minutu. Ovim porazom tim Roberta Manćinija nije preterano ugrozio četvrto mesto koje mu garantuje plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Vest Hem je samo remijem protiv Blekburna 1:1 na "Apton parku" svoje šanse za opstanak sveo na minimum, tako da će sada ekipi Avrama Granta trebati čudo da naredne godine ne igra u Čempionšipu. Roberts je doveo Roverse u prednost u 12. minutu, a izjednačenje je doneo Hiclšperger u 78.

Sanderlend je trijumfom nad Boltonom 2:1 prekinuo niz poraza u šampionatu, dok je Njukasl slavio protiv Birmingema 2:1 i tako dodatno otežao situaciju gostima koji se grčevito bore za opstanak. Remijem protiv Aston Vile 1:1, Vigan je stekao izglede da opstane u najjačem društvu.

Sve utakmice ovog kola u senci su velikog derbija u nedelju na "Old Trafordu", na kojem se u direktnom meču za titulu sastaju Mančester junajted i Čelsi.