0
Subota 16.04.2011.
17:28

Kuzmanović strelac u pobedi Štutgarta

Fudbaleri Štutgarta pobedili su u gostima ekipu Kelna rezultatom 3:1 u meču 30. kola Bundeslige.

Obezbedio opstanak Štutgartu - Zdravko Kuzmanović

Golove za goste postigli su Treš u 51, Harnik u 53. i srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović sa penala u 63. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Milivoje Novakovich u 69. minutu.

Ovo su bila tri veoma važna boda za Švabe, koje su se pomakli iz zone ispadanja i sada sa 33 poena zauzimaju 14. mesto.

Hofenhajm je na svom terenu nadigrao Ajntraht 1:0, a jedini gol na meču postigao je Firmino u 78. minutu. Nirnberg je u gostima bio bolji od Kajzerslauterna 2:0, a pogotke za goste dali su Ajgler u 35. i Mak u 90. minutu.

Fenjeraši Volfsburg i Sent Pauli igrali su bez pobednika 2:2, što "vukovima" komplikuje život jer je sve manje nade da mogu ostati u najboljoj ligi Nemačke, dok u meču između Hamburgera i Hanover nije bilo golova.

Nerešeno su odigrali Verder i Šalke na "Vezeru" rezultatom 1:1, Majnc je u petak savladao Menhengladbah 1:0, dok će u nedelju igrati Bajern - Leverkuzen i Dortmund - Frajburg.