Nedelja 06.12.2009.
19:25

Pregled 15. kola engleske Premijer lige

Milijaš doneo pobedu Vulvsima

Srpski reprezentativac Nenad Milijaš postigao je pobednički gol za Vulvse protiv Boltona, Mančester Junajted sa pola tima deklasirao Vest Hem u Londonu, Čelsi izgubio od Sitija, Arsenal siguran protiv Stouka, a Aston Vila protiv Hala, Liverpul odigrao bez golova protiv Blekburna, Totenhem remizirao na "Gudison Parku" upskos vođstvu od dva gola.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su danas na svom terenu ekipu Boltona rezultatom 2:1 u meču 15. kola Premijer lige, čime su pobegli sa dna tabele. Golove za domaće postigli su Kradok u trećem i Nenad Milijaš u 63. minutu, kada je sa 20-tak metara poslao loptu u gornji levi ugao gola Boltona. Srpski reprezentativac je ovim pogotkom rešio derbi začelja, iako su gosti u 79. minutu uspeli da smanje preko Elmandera.

Vulvsu su sa novim bodovima skočili na 18. mesto, ostavivši na pretposlednjem mestu tim sa "Riboka", dok je i dalje najlošija ekipa Portsmuta koja je u premijernom meču ovog kola savladala Barnli sa 2:0.

Mančester Junajted je bez nekoliko standardnih prvotimaca, uključujući i povređenog Nemanju Vidića deklasirao Vest Hem i to na "Apton Parku" sa 0:4. Skols je načeo mrežu domaćina u prvom poluvremenu, a u nastavku u listu strelaca su se upisali Daren Gibson koji je postigao dva gola pre neki dan u Kupu, kao i Antonio Valesnija i Vejn Runi.

Mančester Junajted je ovom pobedom ostao na drugoj poziciji sa dva boda manje od Čelsija koji je konačno izgubio i to na gostovanju Mančester Sitiju sa 2:1. Derbi je počeo vođstvom gostiju u 8. minutu, posle šuta Ivanovića koji je golman Given odbio Anelki, a on je od Adebajora sproveo u mrežu. Visoki centarfor Sitija je posle autogola ispravio stvari u 37. minutu, a pobedu domaćinu doneo je Karlos Tevez iz slobodnog udarca u 56. minutu.

Arsenal je ostao na trećoj poziciji pošto je na "Emiratima" pobedio Stouk sa 2:0, a golove za "tobdžije" postigli su Andrej Aršavin u 26. i Aron Ramzi u 89. minutu.

Korak sa vodećim nije održala ekipa Liverpula koja je na gostovanju Blekburn Roversima odigrala bez golova, a ono što nije uspelo "crvenima", jeste Aston Vili koja je na svom "Vila Parku" lako pobedila Hal Siti sa 3:0, a pogotke za klub iz Birmingema postigli su Dan u 13, Milner u 29. i Kerju iz penala u 89. minutu.

Izabranici Martina O'Nila su sa 26 bodova na petoj poziciji, odmah iza Totenhema koji je na "Gudison Parku" protiv Evertona vodio sa dva gola razlike, ali se na kraju morao pomiriti sa osvajanjem jednog boda 2:2. Džermejn Defo je ponovo bio raspoložen, kao i štoper Majkl Douson u redovima "mamuza", dok je domaćinu u poslednjih deset minuta, podelu plena obezbedio Luis Saha, i Australijanac Tim Kejhil.

Birmingem je u gostima pobedio Vigan rezultatom 2:3. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su Larson u 61. i 72. minutu, kao i Benitez u 66, dok su pogotke za domaće postigli N'Zogbija u 33. i Gomez u 89. minutu.