0
Subota 19.02.2011.
18:02 >> 21:48h

Borusija sigurna, debakl Verdera

Fudbaleri Borusije savladali su u Dortmundu ekipu Sent Paulija rezultatom 2:0 (1:0) u 23. kolu Bundes lige i tako nastavili sigurnim korakom da grabe ka osvajanju titule.

Šampionski ritam Borusije iz Dortmunda

Paragvajac Barioš doveo je domaćina u vođstvo u 39., a sve dileme oko pobednika razrešio je Gumeš autogolom na startu drugog dela igre. "Milioneri" sada imaju 55 osvojenih bodova, čak 13 više od drugoplasiranog Leverkuzena koji igra u nedelju.

Posrtanje Verdera nastavljeno je i na gostovanju u Hamburgu, gde je domaćin slavio sa ubedljivih 4:0. Dva gola dao je Gerero, a po jedan Petrić i Ben Hatira.

Hamburger se sada sa sedme pozicije uključio u borbu za vrh, dok je Verder doveo sebe u veoma nezgodan položaj (bod više od mesta koje vodi u Cvajtu) u nastavku sezone.

Ništa bolji ove sezone nije ni Volfsburg, koji je poražen u Frajburgu sa 2:1. "Vukovi" su u poslednjih 13. mečeva zabeležili samo jedan trijumf i 12. poraza, pa se nalaze u zoni ispadanja sa 23 boda.

Hanover i dalje nastavlja prijatno da iznenađuje, a ovaj put je trenutno trećeplasirana ekipa dobila rutinski Kajzerslautern rezultatom 3:0, sa dva gola Šlaudrafa i jednim Abdeluja.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena bez problema su osvojilu nova tri boda na gostovanju Majncu 3:1. Aktuelni šampion došao je u vođstvo već u devetom minutu preko Bastijana Švajnštajgera, a na 2:0 povisio je Tomas Miler na startu drugog dela igre. Sve dileme oko pobednika razrešio je sve bolji Mario Gomez u 77. minutu, a domaćin je preko Alaguia, šest minuta pre kraja uspeo samo da smanji.

Bajern sada ima 42 boda, 13 manje od lidera Borusije, dok je Hanover četvrti sa 41 poenom, a Majnc peti sa 37. Bajer iz Leverkuzena u nedelju dočekuje Štutgart i ima priliku da se osami na drugoj poziciji, pošto je trenutno sakupio isto bodova kao i Bajern.