0
Subota 19.02.2011.
17:11 >> 21:50h

Everton eliminisao Čelsi iz FA kupa

Fudbaleri Evertona plasirali su se u osminu finala engleskog FA kupa, pošto su danas u Londonu posle boljeg izvođenja penala pobedili Čelsi ukupnim rezultatom 5:4.

Jedan od najboljih pojedinaca meča - Branislav Ivanović

Čelsi i Everton igrali su danas ponovljeni meč 1/16 finala, pošto je prvi duel odigran u Liverpulu završen bez pobednika 1:1. U današnjem meču posle 90 minuta nije bilo golova. Lampard je doveo Čelsi u vođstvo u 104. minutu, ali su gosti izjednačili u 119. golom Lejtona Bejnsa iz slobodnog udarca.

Golove za Everton sa penala postigli su Jagielka, Arteta, Heitinga i Nevil, dok je golman Čelsija Čeh zaustavio udarac Bejnsa. Pogotke za Čelsi sa 11 metara postigli su Lampard, Drogba i Esijen. Golman Evertona Tim Hauard odbranio je udarac Anelke, dok je Ešli Kol šutirao preko gola. Za ekipu sa Stamford bridža ceo meč je odigrao Branislav Ivanović.

Everton će u osmini finala FA kupa 1. marta igrati protiv Redinga.

Fudbaleri Birmingema i Stouka takođe su obezbedili plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa.

Birmingem je na svom terenu lako pobedio Šefild Vendzdej sa 3:0, dok je Stouk istim rezultatom, takođe kao domaćin, bio bolji od Brajtona.

Golove za Birmingem dali su Besažur, Martins i Marfi, dok su strelci za Stouk bili Kerju, Volters i Šoukros.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su minimalnim rezultatom ekipu Kroulija i tako obezbedili plasman u četvrtinu finala engleskog kupa.

Jedini pogodak na meču dao je Ves Braun u 28. minutu. Menadžer "đavola" Aleks Ferguson poštedeo je na "Old trafordu" petoligaša pošto je izveo potpuno izmenjen sastav, a od prvotimaca igrali su samo Majkl Kerik, Rafael, Anderson i Runi.