0
Nedelja 19.12.2010.
19:54

Kavani opet pogodio u nadoknadi, remi Juventusa

Napadač Napolija Edison Kavani postigao je jedini gol u nadoknadi vremena protiv Lećea čime je ovaj klub doveo na drugu poziciju italijanske Serije posle 16 odigranih kola.

Kavani podigao Napoli na drugo mesto

Zanimljivo je da je Kavani bio i čovek odluke u Ligi Evrope sredinom nedelje, kada je četvrtom minutu nadoknade vremena dao jedini gol protiv Steaue i tako svoj tim odveo u 1/16 finala ovog takmičenja.

Domaćin u Napulju je u veoma tvrdoj utakmici najpre bio u neprilici, kada je jedan od defanzivaca izbio loptu bukvalno sa gol linije, a Kavani je na samom kraju meča sam uzeo loptu, napravio prodor i onda odapeo šut sa 20 metara pod rašlje.

Napoli sada ima 33 boda, koliko i Lacio, tri manje od lidera Milana koji je u subotu kod kuće poražen od Rome sa 0:1, golom Marka Borijela.

Fudbaleri Lacija pobedili su danas na svom terenu ekipu Udinezea rezultatom 3:2.

Lacio je na "Olimpiku" već u drugom minutu došao u vođstvo pogotkom Brazilca Ernanesa. Iako je početak nagoveštavao uzbudljivih prvih 45 minuta, mreže su mirovale do poluvremena. A onda je u nastavku usledila goleada - u prvih 16 minuta pala su tri gola. Gosti su u 50. minutu preko Sančeza došli do izjednačenja, da bi Biava samo dva minuta kasnije doneo novo vođstvo Laciju. Udineze je i drugi put sustigao domaćina pogotkom Denisa u 61. minutu.

Meč bi se najverovatnije završio remijem da tragičar dana Zapata u samom finišu nije zatresao sopstvenu mrežu i doneo veliku radost tifozima Lacija, koji su se lideru Milanu sada približili na samo tri boda.

Juventus je na gostovanju Kjevu, fantastičnim golom Kvaljarele imao "u džepu" pobedu i drugo mesto na tabeli, ali je Pelisije u 3. minutu nadoknade postigao gol i tako ostavio igrače Luiđija del Nerija na četvrtom mestu sa 31 bodom.

Katanija je golom Maksija Lopeza u prvom poluvremenu pobedila Brešu i sa 21 poenom se učvrstila na sredini tabele, dok je Palermo razočarao protiv "fenjeraša" Barija (1:1) koji je izjednačujući gol dao sa igračem manje.

Bodove su podelili i Parma i Bolonja (0:0), a duel između Fjorentine i Intera odložen je zbog obaveza milanskog kluba na klupskom SP u Abu Dabiju gde su osvojili titulu.