0
Nedelja 05.12.2010.
17:07 >> 23:17h

Minimalac Fiorentine, pobeda Juventusa

Fudbaleri Fiorentine ostvarili su pobedu u 15. kolu italijanske Serije A, pošto su na svom terenu sa 1:0 slavili nad slabašnim Kaljarijem. Juventus trijumfovao na gostovanju Kataniji 1:3, Sampdorija ubedljiva protiv Barija 3:0, Krespo sa dva gola doneo tri boda Parmi nad Udinezeom 2:1.

Reprezentativac Srbije Adem Ljajić igrao je čitav meč

Sampdorija je opravdala ulogu favorita protiv slabašnog Barija. Đenovljani su slavili sa 3:0, a Pacini je doneo prednost u 17. minutu. Usledilo je isključenje Rosija u 32. minutu, pa je ostatak meča za domaće bio rutina. Do kraja još dva gola Gubertija, za konačnih 3:0.

Ernan Krespo je sa dva gola najzaslužniji za pobedu Parme nad Udinezeom 2:1, a minimalni trijumf Fiorentini doneo je Rumun Adrijan Mutu početkom drugog poluvremena. Siniša Mihajlović je svih 90 minuta na terenu ostavio Adema Ljajića.

Fudbaleri Juventusa pobedili su na Siciliji ekipu Katanije rezultatom 3:1.

Ekipa Luiđija del Nerija u vođstvo je došla preko sve boljeg Simonea Pepea u 34. minutu, ali je već posle nepuna dva minuta rezultat izjednačio Morimoto. Ipak, Juve je na odmor otišao sa prednošću pogotkom Fabija Kvaljarele u 43. minitu, a isti igrač je u 58. postavio konačan rezultat.

Torinski tim sada zauzima treće mesto na tabeli sa 27 bodova, šest manje od lidera Milana koji je u subotu savladao Brešu sa 3:0, a tri od drugoplasiranog Lacija. Četvrti je Napoli sa 24 i utakmicom manje (sa Palermom u ponedeljak), a jedan manje ima aktuelni šampion Inter, koji je u petak propustio priliku da se priključi vodećim ekipama pošto je poražen u Rimu od Lacija sa 3:1.

Đenova je preokretom u drugih 45 minuta odnela sva tri boda sa gostovanja Lećeu. Domaći su poveli u finišu prvog dela, u nastavku tri gola gostiju. Boško Janković je bio na klupi, ali nije ulazio u igru.

Pobedu u gostima ostvarila je i Bolonja koja je sa 2:0 savladala Ćezenu.