Tanjug

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras Baskoniju rezultatom 78:71 u utakmici drugog kola Evrolige.

Crveno-beli imaju skor 2-0, dok je Baskonija na 1-1.

Pred punim tribinama Arene, u sjajnoj atmosferi, Zvezda je odigrala skoro perfektnih 32 minuta, stekla maksimalnih “plus 16” početkom poslednje četvrtine (65:49) i onda stala.

Španski tim se serijom 13:1 vratio u meč, ali su Džoel Bolomboj blokadom i poenima, odnosno Ajzea Kenan i Nikola Kalinić trojkama rešili meč.

Kenan je bio najefikasniji sa 18 poena, Bolomboj je zabeležio 15, Kalinić 12, a Nedović devet poena.

Kod gostiju Čima Moneke ubacio je 19, a Donta Hal 13 poena.

Zbog suspenzije za Zvezdu nije igrao Miloš Teodosić, a van protokola bio je Uroš Plavšić.

Zvezda već u subotu u ABA ligi dočekuje Igokeu, a potom sledi “duplo kolo” u Evroligi – u utorak gostovanje Fenerbahčeu i petak duel sa Barselonom u Beogradu.