U protekom periodu, od 23. marta 2008. godine, on je sa svojom kompanijom "Magična linija" i drugim domaćim producentima zakupljivao "Balkan" koji je kao jedinstveni prostor u Srbiji čuvao tradiciju naše kinematografije, cenjene u svetu i postao zaštitno ime autora srpskog filma.
"Nije bilo lako jer nam niko nije finansijski pomogao, ali smo ipak mogli da nastavimo. Međutim, vlasnik (preduzeće "Maks bet") odlučio je da renovira prostor i mi tu ništa ne možemo", rekao je Bajić.
Za dve godine u redovnoj distribuciji prikazano je više do 300 srpskih i autorskih filmova iz celog sveta, održano je 12 festivala i deset ciklusa poznatih sineasta, u redovni repertoar uvedeni su kratki, dokumentarni i studentski film.
Ispred stare i vredne zgrade u centru Beograda otvoren je "Bulevar zvezda", u produkciji bioskopa snimljeno je više od 400 emisija o filmu (emitovanih na studiju B), započet je projekat "Čas filma" sa učenicima beogradskim gimnazija, a bioskop je bio otvoren i za multimedijelne projekte i muzičke programe.
"Potrudili smo se da pokažemo da bioskop kao fenomen nije umro i da se pravim programom može privući publika. Na žalost, ima već skoro šest godina kako su prodati beogradski bioskopi i više gotovo da nema mesta za srpski film", ukazao je Bajić.
Bajić je izjavio da je pisao nadležnima u Gradu i Republici, skrećući pažnju da ovakvom programu treba naći mesto. On je istakao da se mnogi domaći autori javljaju izražavajući podršku i predlažući javni skup na kojem bi se tražila pomoć da se obezbedi prostor za program kakav je ponudio Balkan.
Povodom zatvaranja bioskopa biće priređen mini festival, od sutra do nedelje, pod nazivom "Projekat Balkan".
Svake večeri na po tri projekcije biće prikazivani autorski filmovi, kratki i studentski radovi, dokumentarci, a na samom kraju, 28. marta, "Na lepom plavom Dunavu", Bajićev film koji je pre dve godine svečano otvorio bioskop Balkan.