Naučnici su, takođe, ustanovili da ako čovek i može da obavlja dva posla istovremeno, stvar se ozbiljno komplikuje kada treba da ih obavi tri istovremeno.
Oni su došli do tih zaključaka obavivši ispitivanje na grupi ljudi koji su bili izloženi raznim situacijama da bi se videlo magnentnom rezonancom kako njihov mozak funkcioniše kada treba da obave jedan posao ili više poslova istovremeno.
Magnetna rezonanca je pokazala da su kada treba obaviti jedan zadatak kod čoveka oba frontalna lobusa (delovi mozga) aktivna, a da su prilikom izvršenja dva zadatka istovremeno oba ta dela mozga aktivirana, ali za svaki zadatak posebno.
Naučnici su, međutim, primetili da kada se uvede i treća aktivnost dolazi do "eksplozije" broja grešaka i dužeg vremenskog perioda da bi se došlo do rešenja, osim ako ne postoji i treći frontalni lobus, što je veoma retka pojava.
Istraživači su na kraju konstatovali da čovekova fizička organičenja relativizuju interesovanje za istovremeno obavljanje više zadataka kojem se sve više okreću proizvođači visokih tehnologija.