Vulin je za Radio-televiziju Srbije rekao da 147.000 onih koji primaju socijalnu pomoć mogu da rade i da vrate društvu onoliko koliko se društvo trudi da stvori, a to je, kako je istakao, 1,1 milijardu dinara mesečno za socijalnu pomoć.
"Ovo je način da se ljudi akrtiviraju, da rade, ali ne samo da rade i da uče da se obrazuju. Najveći broj od ovih 147.000 su izuzetno niskog obrazovnog profila i po pravilu odbijaju bilo kakvu edukaciju", istakao je Vulin i precizirao da ako nosilac domaćinstva koje je korisnik socijalne pomoći odbije da radi, njemu će biti umanjena nadoknada, ali ne na štetu ostalih članova porodice.
"Nosilac prava dobija 7.849 dinara mesečno, na to svaki punoletni član domaćinstva dobija još 3.800 dinara, a svaki maloletni još 2.400 mesečno. On moze da umanji svoju nadoknadu, ali ne može uzeti detetu. Ne može detetu biti uskraćena socijalna pomoć zbog toga što su majka i otac neodgovorni i neće da rade", naveo je Vulin i odbacio kritike da će uredba vlade kojom se predviđa radno angažovanje korisnika socijalne pomoći, dovesti do dodatnog osiromašenja u društvu i još veće marginalizacije najosetljivijih grupa.
On je istakao da je efekat upravo suprotan, jer se, kako je rekao, tim marginalizovanim društvenim grupama daje mogućnost da promene nesto svojim radom.