Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas posle sastanka sa generalnim sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom da ćemo se u budućnosti truditi da imamo najbolju moguću komunikaciju sa NATO, kao i da je upoznao Stoltenberga da su isključivo Srbi ugroženi na KiM i da je u poslednjih godinu dana 13 odsto Srba napustilo sever KiM zbog maltretiranja i pritisaka prištinskog režima.
– Razgovarali smo o svim važnim pitanjima više od jednog i po sata i i za nas je važno, što je rekao Stoltenberg i što mogu da potvrdim, saradnja sa NATO i Kforom u nadi da ćemo koliko toliko osigurati bezbednost za srpski narod na KiM – rekao je Vučić.
I kada Stoltenberg kaže da Kfor osigurava mir i sigurnost za sve zajednice na KiM – nije bilo potrebe da osigurava mir i sigurnost za bilo koga drugog, osim za Srbe, koji su jedino ugroženi ili bili napadani, naveo je Vučić.
Istakao je da su isključivo Srbi bili napadani od 2001. a naročito otkada je na vlasti Aljbin Kurti.
– Upoznao sam Stoltenberga sa činjenicom da je nepunih 13 odsto Srba napusilo sever KiM u poslednjih samo godinu dana zbog ogromnog pritiska, hapšenja, maltretiranja i pretnji koje dolaze od prištinskog režima – rekao je Vučić.
Predsednik je zapitao – ako to nije nasilje, šta je onda nasilje.
– Ako to nije nasilje, a znam, i ovde ne govorimo o NATO, već pričamo o takozvanom kolektivnom zapadu, ako to nije nasilje, onda ne znam šta je nasilje – naveo je Vučić.
Dodao je da zna da zapad samo interesuje slučaj u “Banjskoj” i pre toga “Zvečan” odnosno tuča koja je izbila sa pripadnicima Kfora kada su oni krenuli napred da pokušaju da sačuvaju vozila specijalne policije Prištine.
– Moram da kažem da imamo drugačije viđenje onoga što se dogodilo, ali da dobro razumemo šta su zahtevi zapada i šta su zahtevi NATO-a. Mi ćemo i u budućnosti se truditi da imamo najbolju moguću komunikaciju sa NATO – dodao je Vučić.
Dobro bi bilo da objavis koliko je Srba otislo iz Srbije i Republike Srbske mozda bi taj procenat bio veci.
Pa objavljeno je posle popisa da nas je na teritoriji Centralne Srbije oko 400 hiljada manje u odnosu na predhodni popis, to je oko 5-6%, što se tumači sa jedne strane padom nataliteta, a sa druge ekonomskim migracijama.