Vimbldon (juniori): Pobede Ivane Jorović i Petra Čonkića

0

Rus Danil Medvedev, 16. nosilac, predao je meč Petru Čonkiću pri vođstvu srpskog tenisera u trećem setu rezultatom 2:1. Meč je prekinut u subotu zbog mraka pri rezultatu 6:3, 3:3 za ruskog tenisera, ali je po povratku na teren Čonkić uspeo da osvoji drugi set u taj breku – 7:6 (7:5).

Protivnik Srbina u drugom kolu će biti Logan Smit iz SAD, koji je savladao Australijanca Marka Polmansa sa 7:5, 6:2.

Takođe, u prvom kolu singla je uspešna bila i Ivana Jorović, prvi favorit, u meču koji nije održan u subotu zbog kiše. Ona je savladala Kejtlin Mekarti iz SAD sa 6:1, 4:6, 6:3 posle 98 minuta.

Njena protivnica u drugom kolu će biti Paula Badosa Hibert iz Španije, koja je pobedila Brazilku Luisu Stefani sa 6:3, 6:0.