"Dok su sve oči uperene u Gornju Maoču, vehabije i pripadnici terorističkih organizacija u BiH nesmetano sprovode svoje aktivnosti u Sarajevu. Gornja Maoča samo je jedan pipak ogromne hobotnice, čija je glava u Sarajevu i to ni manje ni više nego u džamiji kralja Fahda", rekao je Galijašević za "Fokus".
On je napomenuo da zbog specifičnog statusa te verske ustanove gotovo niko ne vodi računa ko dolazi u tu džamiju, zbog čega i da li uopšte napušta BiH.
Galijašević je podsetio da je džamija kralja Fahda vlasništvo Saudijske Arabije, pa samim tim domaći organi zaziru od bilo kakvih poseta ili eventualnih provera.
Dok nadležni zatvaraju oči i okreću glavu, upozorava Galijašević, pod plaštom verskih sloboda odigrava se nešto vrlo čudno i opasno, ne samo po nebošnjake u BiH, već i po samu evropsku budućnost te zemlje.
"Ljudi okupljeni oko Nezima Halilovića Muderisa, imama džamije kralj Fahd, koji ne propušta priliku da se uplete u politiku i uputi određene pretnje i kritike vlastima u Srpskoj ili svojim neistomišljenicima u FBiH, sigurno neće doneti prosperitet BiH. Naravno, ne treba biti isključiv, pa reći da su sve vehabije teroristi, ali mora da se zna da su svi teroristi vehabije", rekao je Galijašević.
Sa druge strane, navodi on, ne treba smetnuti s uma ni činjenicu da se Gornja Maoča, u poslednjih nekoliko godina, bukvalno gurne u žižu interesovanja javnosti kada se želi prikriti nešto mnogo gore i veće od zabitog mestašceta kod Brčkog, naseljenog sledbenicima radikalnog tumačenja islama.
"Mislim da ne treba ignorisati ni kao olako izrečenu pretnju odlazećeg predsednika Hrvatske Stjepana Mesića, da bi u slučaju raspisivanja referenduma u RS on poslao vojsku u bosansku Posavinu. Nema tu mnogo slučajnosti, jer Mesić sigurno zna mnogo više nego što mi pretpostavljamo", ocenio je Galijašević.
On upozorava da se ne sme zaboraviti upozorenje stranih obaveštajnih službi da se u Gornjoj Maoči i nekim drugim mestima u pograničnom delu RS već neko vreme meštani naoružavaju i izvode vežbe gađanja bojevom municijom.
"Ko i šta smera u BiH može se zaključiti pažljivim praćenjem finansijskih tokova i unutrašnjeg transfera vojne opreme i naoružanja", ukazao je Galijašević.
Pod lupom nadležnih, tvrdi on, trebalo bi da se nađu tri preduzeća koja se bave proizvodnjom oružja i vojne opreme i to "Pretis" Vogošća, "Igman" Konjic i "Binas" Bugojno.