Porodična modna marka koju je pokrenuo unuk osnivača Pume završila je u stečaju. Kako prenosi ,,NN.de“, modni brend povezan sa čuvenom porodicom Dasler više nije u mogućnosti da izmiruje dugove, zbog čega je otvoren stečajni postupak. Ipak, stečajni upravnik smatra da kompanija i dalje ima „veliki potencijal“ i veruje da brend može opstati.
Kupci i zaposleni u prodavnicama i proizvodnji sada se nalaze u neizvesnosti. Marka koja je nosila ime jedne od najpoznatijih nemačkih porodica u svetu sportske i modne industrije danas traži novog vlasnika ili finansijski spas. Dok se nasleđe Adija i Rudija Daslera i dalje povezuje sa uspehom nemačke industrije, njihovi potomci suočavaju se sa teškom borbom za opstanak na tržištu.
Prema navodima ,,NN.de“, uprkos stečaju, stečajni upravnik ostaje optimističan i tvrdi da brend ima lojalnu bazu kupaca i prepoznatljiv imidž. Sudbina radnih mesta i budućnost kompanije zavisiće od toga da li će se pojaviti investitor spreman da preuzme poslovanje i nastavi razvoj marke.
Modna industrija u Nemačkoj poslednjih godina suočava se sa ozbiljnim problemima, od rasta troškova proizvodnje i energije do pada potrošnje i sve jače konkurencije iz Azije. Zbog toga se i poznati brendovi sa dugom tradicijom sve češće nalaze pod pritiskom tržišta.
Modna marka povezana sa unukom osnivača Pume završila je u stečaju, ali stečajni upravnik veruje da kompanija i dalje ima veliki potencijal za opstanak, prenosi ,,NN.de“. Još jedan poznati nemački brend našao se pod pritiskom krize koja pogađa modnu industriju.
Piše: Stefan Stojanović
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.















































