Predstavnik džamije Muhamed Tanko Šitu, koji organizuje masovne sahrane, ranije je rekao da je bilo 177 muslimanskih žrtva, a da je posle toga pronađeno još 200 tela kod džamije u gradu Kuru Gada Biu i 22 kod Mai Adika.
Međunarodna organizacija za zaštitu ljudskih prava "Hjuman rajts voč" je saopštila da je u sukobu poginulo 65 hrišćana, prenela je agencija Rojters.
Sukobi u gradu Džosu, koji se nalazi između pretežno muslimanskog severa i hrišćanskog juga Nigerije, počeli su u nedelju zbog poništenog dogovora o obnovi domova koji je postignut posle nemira 2008. godine.
Potpredsednik Nigerije Gudlak Džonatan je juče naredio da se u Džos pošalju trupe za pomoć policiji kako bi se uspostavio red, a tamo će otići i najviši vladini zvaničnici za bezbednost da bi izvršili procenu situacije.
Policija je uvela 24-časovni policijski čas da bi se smanjile tenzije između muslimana i hrišćana i sprečilo ponavljanje događaja iz novembra 2008. godine, kada je stotine ljudi ubijeno u najgorim verskim sukobima u Nigeriji u proteklih nekoliko godina.
U Nigeriji živi oko 200 različitih etničkih grupa uglavnom mirno, mada od građanskog rata, od 1967. do 1970. godine, često dolazilo do sukoba na verskoj osnovi. Analitičari ukazuju da je verska netrpeljivost retko pravi povod sukoba, a najčešće su za to odgovorni privredni interesi.