"Malo pre sam se vratila iz ulice Dobri potok koja je četvrti dan odsečena od ostatka grada. Tamo je mnogo dece, koja su po svemu sudeći dobila neki virus i povraćaju. Ni jedna apoteka u gradu ne radi, nema ni lekova, prepušteni su sami sebi. Ovo je katastrofa", tvrdi Marjanovićeva.
Oko 600 ljudi je evakuisano, ali se polako vraćaju kućama i pokušavaju da ih dovede u red, koliko je to moguće. Humanitarna pomoć stiže sa svih strana, a predsednik opštine, Rade Grujić, kaže da je Krupnju potrebno bukvalno sve.
Međutim, odbornica Vesna Marjanović, kaže da je za ovakvu situaciju najviše kriva opštinska vlast koja je nespremno dočekala poplave.
Tuga
Pročitajte još: |
"Pet dana pre poplavnog talasa imali smo inforgmaciju o nevremenu i da će biti poplave, a mi smo prvo poplavno jutro dočekali bez peska, goriva i džakova. Opština ništa nije preduzela da makar pokuša da spasi neku od kuća koje su sravljene sa zemljom", ogorčena je Marjanovićeva koja je potvrdila da većina građana traži smenu Kriznog štaba zbog loše organizacije.
Da je situacija u Krupnju katastrofalna slažu se i građani, ali i državni funkcioneri koji su posetili centar Rađevine, ministar pravde Nikola Selaković i Rasim Ljajić, potpredsednik Vlade Srbije.
Putevi prema Krupnju prohodni su zahvaljujući šest teških mašina koje su stigle iz Vrbasa, a kojim se sanira šteta. Struje ima u 70 odsto opštine, a pušten je i alternativni vodovod iz sela Laze. Ovog momenta najveći problem u Krupnju su klizišta koja dodatno ugrožavaju kuće. Klizište je odnelo još jedan ljudski život, drugi u ovom gradu, jer je jedno beživotno telo u automobilu pronađeno prvog dana, posle povlačenja reke Likodre.