U avionu “zarobljeni” 24 sata

0

AP/E. R.
Putnici Junajted erlajnsa su prošli 24-časovni pakao

 

Međutim, ovo je bio samo jedan od više horor-incidenata kroz koji su prošli putnici sedam letova, koji su kasnili ili bili preusmeravani na druge aerodrome.

Let Junajted Erlajnza UA863 iz San Franciska trebalo je da sleti na aerodrom u Sidneju, ali zbog nepredviđenih "vanrednih okolnosti", pista je morala da bude zatvorena i očišćena.
Kako je boing 777 imao dovoljno goriva da stigne do Kanbere, tamo je normalno sleteo u devet sati ujutro. Iako su u avionu do Australije proveli više od 15 sati, putnicima nije bilo dozvoljeno da izađu iz letelice. Iako aerodrom u Kanberi može da opslužuje međunarodne letove, tamo još ne radi carinska i pasoška kontrola zbog čega su putnici zadržani.

Plastika na pisti

Uprava aerodroma u Sidneju saopštila je da su bili prinuđeni da na 35 minuta zatvore pistu, pošto su otkriveni delovi plastike i gume, što bi moglo da ima potencijalno katastrofalne posledice na bezbednost.
– Bezbednost putnika nam je od prioritetnog značaja – rekla je predstavnica aerodroma.
Zbog zatvaranja piste još jedan let Junajteda preusmeren je u Brizbejn, a Kvantasov let iz Brizbejna za Sidnej morao je da se preusmeri u Njukasl.

Predstavnica za štampu aerodroma rekla je novinarima da su bili spremni da organizuju dolazak službenika pasoške kontrole, ali aviokompanija nije pristala na to jer bi pomenute usluge morali dodatno da plate.

Posle četiri sata provedenih u parkiranom avionu, bez hrane i vode, putnicima je konačno bilo dozvoljeno da siđu niz stepenice na pistu, gde im je aerodromsko osoblje kamionom dovezlo obroke i osveženje.

Obrok na pisti

Vidno nezadovoljna putnica Kristina Glen bila je toliko iscrpljena da je samo želela da se što pre odmori na plaži u Sidneju. Ona je rekla da ovako nešto nikako ne bi moglo da se dogodi u Americi.
Izuzetno dugo čekanje ostavilo je trag na mnogim putnicima, a Elizabet Kikos, plakala je kako kaže od muke, pošto je posle čekanja konačno stigla u Sidnej.
– Za ovo je sve odgovoran aerodrom u Sidneju, moraju puno da nauče kako se radi od Amerikanaca. Ovo je samo dokaz koliko je Sidneju potreban još jedan aerodrom. Kada nam je konačno dozvoljeno da izađemo iz aviona u Kanberi, šetali smo po pisti kao puštene krave. Morali smo da stojimo u redu kao zatvorenici, da bi nam iz kamiona dali obrok – vidno ljuta rekla je gospođa Kikos.
Američki državljanin Dejvid Felis priznaje da mu je od svega najteže bilo predugo čekanje na aerodromskoj pisti.
– Od sati provedenog na suncu zadobio sam opekotine.
Međutim bilo je i putnika koji su imali razumevanje za nastalu situaciju, za koju kažu, nije kriva aviokompanija.
Ketrin Čant iz Sidneja kaže da je put podnela dobro.
– Ako ništa drugo, imali smo priliku da na aerodromu vidimo Tonija Abota i predsednika Ukrajine.
Ipak putnici sa malom decom, kao gospođa Niki Lidston iz Ouklenda smatra da je njihovo čekanje bilo krajnje neprikladno.

Predstavnik Junajteda objasnio je da je njihovo kabinsko osoblje prešlo zakonom dozvoljeno radno vreme zbog čega su morali da iz Sidneja dovezu novu posadu, koja je avion prevezla u Sidnej, gde prethodno nisu mogli da slete.

– Možemo da potvrdimo da su putnicima bili ponuđeni obroci i osveženje, a sve vreme su radili toaleti u avionu – rekao je on.

 

 

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here