Uzrok je što je pet miliona maraka (oko 2,5 miliona evra) "zarobljenih" u "Bobar banci" koja je pod prinudnom upravom zbog nelikvidnosti.
Vučurević je naveo da je od tih pet miliona maraka, oko 2,3 miliona (oko 1,15 miliona evra) su operativna finansijska sredstva, a 100 hiljada maraka (50.000 evra) su dodatna sredstva.
"Nastojaćemo da od sredstava koje u međuvremenu prikupimo, isplatimo socijalne kategorije stanovništva, a za ostalo nema novca", kazao je Vučurević novinarima u Trebinju.
Gradonačelnik je najavio da će pozvati građane da izađu na ulicu ukoliko se za taj problem uskoro ne reši.
"Obraćali smo se svim nadležnim institucijama u BiH, ali nikakav odgovor nismo dobili", kazao je Vučurević.
Najavio da će se obratiti i Agenciji za bankarstvo BiH, Centralnoj banci, Evropskoj agenciji za bankarstvo i drugim evropskim telima koja prate legalnost rada banaka.
"Bobar banka" je zbog nelikvidnosti zatvorena krajem novembra, te su blokirani i svi računi i ulozi.
Agencija za bankarstvo RS je u "Bobar banku" postavila prinudnog upravnika.
Procenjuje se da je u toj banci "zarobljeno" oko 160 miliona maraka (oko 80 miliona evra) uloga koji najverovatnije neće moći da budu isplaćeni.
Osim sredstava Grada Trebinja, u "Bobar banci" je blokirano i deset miliona maraka sredstava Elektroprivrede RS, osam miliona maraka Rudnika i termoelektrane Ugljevik, dva miliona maraka Hidroelektrana na Drini, tri miliona maraka HE na Trebišnjici, dva miliona maraka Lutrije RS, 6,5 miliona maraka Garantnog fonda.