Ova mera, kako je Mitrović naveo, ukoliko bude usvojena, počeće da se primenjuje od petka.
Kupovinom ove karte, čija cena je 2.000 dinara, putnik stiče pravo da nastavi vožnju u dnevnom saobraćaju u danu u kome je karta izdata, osim u posebnom prevozu minibus vozilima. Podaci o putniku koji ne kupi posebnu kartu upisuju se u službenu evidenciju i stavljaju na uvid ovlašćenom službenom licu radi izdavanja prekršajnog naloga.
Komunalni policajac će takvom putniku izdati prekršajni nalog.
Novčanom kaznom od 6.000 dinara kazniće se za prekršaj lice koje na zahtev ovlašćenog lica odbija da pokaže svoju voznu ispravu ili se vozi bez važeće ili ispravne karte. Onome ko bude platio kaznu u roku od osam dana, iznos će biti smanjen na 3.000 dinara, precizirao je Mitrović.
Građani moraju da shvate da prevoz treba da se plaća, rekao je Mitrović i dodao da će u suprotnom biti kažnjavani, te da će taj sistem efikasno funkcionisati.
Prihod od prodaje karata porastao za 150 miliona
Vršilac dužnosti direktora GSP "Beograd" Željko Milković rekao je da je prihod od naplate karata povećan za 150 miliona, što je oko 30 odsto više, preneo je Beoinfo. "Ciljna granica nam je 900 miliona dinara. Pomak je dobar i nadam se da će se tako i nastaviti. Svi treba da shvate da je situacija u glavnom gradskom prevozniku teška i da prevoz mora da se plaća", dodao je Milković.
Prema njegovim rečima, veći prihodi znače bolje autobuse, a samim tim i kvalitetniju uslugu korisnicima. "Trenutna situacija je takva da nemamo nijedan autobus mlađi od šest godina. Glavnom gradskom prevozniku je potrebno godišnje oko 80 autobusa, za šta su potrebna znatna sredstva. Povećanje prihoda jedini je način da se situacija promeni", rekao je Milković.
Vršilac dužnosti direktora je naveo da će kontrole u narednom periodu biti pojačane i zbog toga je apelovao na građane da se validiraju i tako izbegnu plaćanje kazne.
Trenutno je u vozilima javnog gradskog prevoza angažovano 480 kontrolora. |