EPA

Kineska istraživačka laboratorija simulirala je napad na američke ratne brodove svemirskim oružjem i hipersoničnim projektilima.

Ovo se dogodilo u jugozapadnom gradu Čengduu pod nadzorom naučnika Liu Shichanga, iz Laboratorije za nauku i tehnologiju upravljanja elektronskim informacijama.

Centar razvija opremu za elektronsko ratovanje za Narodnu oslobodilačku armiju (PLA), koju sponzoriše državna kompanija China Electronics Technologi Group Corporation.

U simulaciji napada, koju je objavio hongkonški list “South China Morning Post”, kineskim projektilima je pomogla konstelacija satelita za elektronsko ratovanje koji se nalaze u niskoj orbiti.

Lansirana sa udaljenosti od 1.200 kilometara, baterija hipersoničnih protivbrodskih raketa preletela je više od 200 kilometara a da je američki nosači aviona nisu otkrili sve do deset minuta nakon lansiranja, odnosno samo 50 kilometara.

Otkrivajući radarske signale koje emituju američki ratni brodovi, sateliti su zapravo lansirali slične signale velike snage, sprečavajući da se razaznaju odjeci generisani potencijalnom refleksijom radarskih talasa od projektila.

Na osnovu do sada sprovedenih studija, istraživači predvođeni Liuom veruju da bi dva ili tri satelita bila dovoljna za napad na grupu nosača aviona, dok bi konstelacija od samo 28 satelita bila sposobna da podrži globalni napad.

Štaviše, prednost korišćenja svemirskih platformi u operacijama ovog tipa je u tome što one nemaju ograničenja: mogu da deluju van nacionalnih granica i mogu se brzo mobilisati širom sveta, pokrivajući širi borbeni radijus.

1 COMMENT

  1. SRBIJA POLAKO ALI SIGURNO IDE U EU! ŽIVELA EVROPA! ŽIVELA AMERIKA! ŽIVELA SRBIJA, EVROPSKA NATO SRBIJA, ŽIVELA EVROPSKA UNIJA SA SRBIJOM U NJOJ. EVROPSKA NATO SRBIJA, KONAČNO SVOJA NA SVOME MEĐU SVOJIMA. ONI KOJI NE VOLE ZAPAD TREBA DA BOJKOTUJU ISTI, TAKO ŠTO ĆE ISTOK PODRŽATI MENJAJUĆI EVRE I DOLARE U RUBLJE I JUANE I TRAŽITI POSAO U rUSIJI I kINI I NARAVNO SEVERNOJ KOREJI. A I SVE OSTALO LOŠE ZAPADNO, MENJATI ZA BOLJE ISTOČNO.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here