Erceg je objasnio da je utisak o saradnji stekao zato jer je Matanić u zatvoru mogao da zove telefonom koga hoće i kada hoće, i odlazio je u upravnu zgradu, što nije bio slučaj kod drugih osuđenika.
Zatvorenici iz Mitrovice su svojim kanalima komunicirali sa zatvorom u Lepoglavi, rekao je Erceg i dodao da je od jednog robijaša čuo da je Matanić ubio Pukanića.
Iz istih kanala, izjavio je on, čuo je i da je Matanić u vezi s Pukanićevim ubistvom pristao da bude svedok pokajnik.
U ponedeljak, prvog dana svedočenja, Erceg je izjavio da mu je Pukanićevo ubistvo najavio sam Matanić, iznerviran tekstom u "Nacionalu" u kome su ga povezivali s ubistvima u Bugarskoj.
Zbog tog teksta Matanić je bio očajan, pre svega zbog straha da ga ne izruče Bugarskoj, rekao je Erceg.
Matanić je i danas na kraju svedočenja izjavio da je Erceg lagao, a u istinitost iskaza posumnjala je i odbrana.
Suđenje se nastavlja sutra kad bi odbrana i optužba trebalo da iznesu nove dokazne predloge.
Pukanić i Franjić ubijeni su aktiviranjem eksploziva u mopedu u dvorištu "Nacionala" 23. oktobra 2008. godine. Sedam dana nakon atentata policija je uhapsila rođake Roberta i Luku Matanića, Amira Mafaljanija, Slobodana Đurovića i Milenka Kuzmanovića.
Kuzmanović je pušten, ali ga je kasnije uhapsila srpska policija i on se, kao i Željko Milovanović koji je uhapšen u leto prošle godine, nalaze u pritvoru u Beogradu gde im se sa Sretenom Jocićem sudi za isti zločin.
Bojan Gudurić predao se policiji u Banjaluci uoči početka zagrebačkog suđenja u februaru ove godine, a u martu je izručen Hrvatskoj, pa mu se sudi u Zagrebu.
Milovanoviću je odbijen zahtev da mu se ne sudi u Zagrebu zbog učešća u ubistvu, odnosno zbog nabavljanja eksploziva i dovoženja mopeda.