Šta da radite kada vam bankomat “ukrade” novac

0

Ukoliko vam se desi da bankomat ne isplati novac, a račun ipak bude zdužen, najvažnije je što pre podneti reklamaciju
 

Kada se desi da na bankomatu ne podignete novac a dobijete obaveštenje da je obavljena isplata ili to vidite na izvodu, potrebno je da što pre podnese reklamaciju.

 

Novac koji vam je skinut sa računa a nije isplaćen biće vraćen na račun nakon rešene reklamacije. Krajnji rok za prijavu je, u zavisnosti od banke, od 30 dana od datuma zaduženja, koliko je u Rajfajzen banci, 45 dana u Komercijalnoj i Inteza banci, dok je u Eurobanci čak 90 dana. Što pre prijavite, to će pre biti ispravljena greška.

 

2.000 dinara za lažnu reklamaciju

Kada se nakon pažljivih i detaljnih provera ustanovi da je klijent ipak podigao novac sa bankomata, a podneo je reklamaciju u kojoj tvrdi da nije podigao novac, to se smatra neopravdanom ili neosnovanom reklamacijom koja se plaća oko 2.000 dinara.

 

– Reklamaciju građanin može da podnese lično u najbližoj ekspozituri banke, ili pozivom kontakt centra. Ukoliko se klijent obrati banci telefonom, posle toga je u obavezi da u ekspozituri banke popuni predviđeni obrazac za reklamaciju – kaže za “Blic” Irena Jevtić, direktor sektora Komercijalne banke.

Bez obzira na to da li je sporna transakcija nastala na bankomatu matične banke ili neke druge banke, reklamacija se podnosi banci koja je izdala karticu.

– U slučaju da je reč o drugoj banci, oni šalju zahtev za povraćaj novca klijenta banci gde se dogodio problem i ta banka onda klijentu isplaćuje novac na tekući račun. Ako se to dogodilo u matičnoj banci, klijent odmah može da uđe u ekspozituru, prijavi šta se dogodilo i najkasnije u roku od 24 sata novac će biti dostupan na tekućem računu – objašnjavaju u Eurobanci.

Ako se to desi u inostranstvu, rok za rešenje reklamacije je 45 dana.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here